Dziś jest piątek, 31 października 2014r.
Imieniny Krzysztofa, Augusta, Saturnina.

Przydatne linki

BIP

 Lider Dorzecza Zgłowiączki

Zlot Motocykli w Choceniu


 ZPORR

Warto wiedzieć


 

 
 

 

 
WIADOMOŚCI CHOCEŃSKIE
 
 

 
FILM O GMINIE CHOCEŃ
ZOBACZ TUTAJ !!!
 

  
 
 
 
 
 

 

Prace nad jeziorem Borzymowskim

Sala Gimnastyczna w Wilkowicach
 

 
Strona główna
 
Chcesz wyciąć drzewo? Podanie złóż we wrześniu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 31 sierpie 2010, godzina 15:20:53

Mieszkańcy, którzy chcą wyciąć drzewo rosnące na ich nieruchomościach w ciągu dróg powiatowych, muszą złożyć podanie do 30 września. Nowelizacja ustawy o ochronie przyrody mówi, że wnioski o wycinkę drzew musi opiniować Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Dlatego też Powiatowy Zarząd Dróg zwrócił się do choceńskiego Urzędu Gminy z informacją, że mieszkańcy, którzy chcą jeszcze w tym roku uzyskać zgodę PZD na wycinkę muszą wnioski złożyć do 30 września. Wszystkie wnioski złożone po tym terminie będą rozpatrywane dopiero w przyszłym roku kalendarzowym.

 
Przetarg na działki już niebawem Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 30 sierpie 2010, godzina 20:40:26

Dwadzieścia działek budowlanych przeznaczył do sprzedaży Urząd Gminy w Choceniu. Jak informuje Hanna Gołębiewska, pracownik UG, nieruchomości stanowiące przedmiot przetargu nie są obciążone hipoteką ani innymi ciężarami i ograniczeniami.

Czytaj całość
 
Park w Śmiłowicach odnowiony Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 30 sierpie 2010, godzina 20:36:33

Dobiegają końca prace, których efektem jest wielka zmiana w parku śmiłowickim. Są już nowe alejki, krzewy, drzewa i miejsce na ognisko. Na tę inwestycję władzom Chocenia udało się pozyskać dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w kwocie 20 tys. zł. To oznacza, że odnowa parku będzie gminę kosztowała zaledwie 6650 zł. Prace wykonuje Zakład Usług Komunalnych. Po zakończeniu inwestycji, nieco zaniedbany park stanie się z pewnością atrakcyjnym miejscem spacerów. Dzięki wymurowanemu z kamienia miejscu na ognisko, będzie można organizować tu imprezy. Ławeczki wykonane z kamienia polnego i drewna podkreślają rekreacyjny charakter tego miejsca. Na modernizację parku zgodę wyrazić musiał konserwator zabytków, gdyż obiekt w 1995 roku został wpisany do rejestru.

 
Zarobić na autostradzie.... Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 26 sierpie 2010, godzina 17:06:24

Choceńscy samorządowcy zachęcają mieszkańców gminy do skorzystania z możliwości zarobku, jaką może dać największa drogowa inwestycja, która niebawem ruszy na terenie gminy. - Możliwości jest bardzo dużo - zapewnia Roman Nowakowski, wójt gminy Choceń.

Czytaj całość
 
Zebranie Rady Kobiet Gminy Choceń Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 25 sierpie 2010, godzina 13:03:38

W sobotę (28 sierpnia) o godz. 17.00 odbędzie się kolejne zebranie Rady Kobiet Gminy Choceń. Tym razem panie spotkają się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach. - Na zebraniu poruszymy bardzo ważne sprawy dotyczące działalności Rady, dlatego obecność członkiń jest obowiązkowa - podkreśla Ilona Walczak, prezes Rady Kobiet Gminy Choceń.

 
«« Pierwsza   «  191 192 193 194 195 196 197 198 199 200  »   Ostatnia »»

Pozycje :: 1774 - 1782 z 2062