Dziś jest środa, 25 listopada 2015r.
Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa.

Przydatne linki

BIP

PLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ 


Kamera Choceń JEZIORO

 

 

 Lider Dorzecza Zgłowiączki

 

 Choceńskie Centrum Kultury - Biblioteka

 

Zlot Motocykli w Choceniu

 


 ZPORR

Warto wiedzieć

 

 

 
 

 

 
WIADOMOŚCI CHOCEŃSKIE
 
 

 
FILM O GMINIE CHOCEŃ
ZOBACZ TUTAJ !!!
 

  
 
 
 
 
 

 

Prace nad jeziorem Borzymowskim

Sala Gimnastyczna w Wilkowicach
 

 
Strona główna
 
Wnioski o odszkodowanie dla rolników tylko do 29 sierpnia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 26 lipca 2011, godzina 08:18:27
Do 29 sierpnia ARiMR będzie przyjmowała wnioski od rolników, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych. Pomoc dla tych poszkodowanych przyznawana będzie w ramach PROW 2007-2013 jako "Przywracanie potencjału produkcji rolnej, zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych".
Czytaj całość
 
Konsultacje społeczne w sprawie lokalizacji wytwórni asfaltu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 25 lipca 2011, godzina 08:44:57
O tym, czy w Czerniewicach powstanie wytwórnia mas bitumicznych zdecydują mieszkańcy. Władzom gminy zależy, by przed wydaniem opinii zdobyli na temat inwestycji jak najwięcej informacji, dlatego też 31 lipca przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne, a  wcześniej zorganizowana była wycieczka do Lisewa, gdzie od wielu lat funkcjonuje podobna fabryka. - Przekonaliśmy się, że jej pracy nie towarzyszy ani nadmierny hałas, ani nieprzyjemny zapach - mówi Krzysztof Wojtalik, pracownik Urzędu Gminy w Choceniu.
Czytaj całość
 
III Choceńska Sołtysiada Sportowa Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 22 lipca 2011, godzina 13:58:31

 Tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia (7 sierpnia)  w Nakonowie Starym odbędzie się SOŁTYSIADA.Tej imprezy nie trzeba reklamować. W ciągu dwóch edycji  wyrobiła sobie markę niekonwencjonalnego pikniku, a wszystko odbywa się w przepięknym otoczeniu  pradoliny Wisły nad rzeką Lubieńką.
Sołtysiada to gwarancja dobrej zabawy. Wie o tym na pewno publiczność , która po brzegi zapełnia boisko w Nakonowie Starym przyjeżdżając z różnych zakątków naszego powiatu i nie tylko…

Czytaj całość
 
Zaproszenie na pielgrzymkę Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 22 lipca 2011, godzina 10:44:39

Diecezjalny duszpasterz osób chorych i niepełnosprawnych - ks. Paweł Zalewski zaprasza mieszkańców gminy na VI Pielgrzymkę Osób Chorych i Niepełnosprawnych. W tym roku z okazji Jubileuszu 600 - lecia Konsekracji Katery Włocławskiej spotkanie modlitewne odbędzie się we włoclawskiej bazylice katedralnej. Zaplanowano je na 30 lipca.

Zaproszenie

 
Dzieci z Borzymia mają swój plac zabaw Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 21 lipca 2011, godzina 14:55:13
 Mieszkańcy Borzymia zdecydowali, że za pieniądze z funduszu sołeckiego, które przypadły ich sołectwu wybudowany zostanie plac zabaw dla dzieci. Tak też sie stało. Nowoczesny, a przede wszystkim bezpieczny sprzęt został już przytransportowany do Borzymia. Dzieciaki mają więc, gdzie się bawić. To bardzo ważne, zwłaszcza, że trwają wakacje, więc najmłodsi mają sporo wolnego czasu. Przygotowanie terenu, utworzenie placu zabaw i zakup wyposażenia kosztowały ponad 10 tys. 33 zł. Plac powstał ze środków funduszu sołeckiego, co oznacza, że niewielką część kosztów jego utworzenia pokrył budżet państwa. Jest to możliwe, ponieważ utworzenie funduszu sołeckiego niesie za sobą korzyści dla gminy w postaci dodatkowych pieniędzy, które w przypadku nieutworzenia funduszu nie przysługują. Dodatkowe środki wynoszą od 10 do 30 proc. wykonanych wydatków.
Czytaj całość
 
«« Pierwsza   «  191 192 193 194 195 196 197 198 199 200  »   Ostatnia »»

Pozycje :: 1774 - 1782 z 2475