Dziś jest sobota, 30 maja 2015r.
Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama.

Przydatne linki

BIP

 

 Lider Dorzecza Zgłowiączki

 

 Choceńskie Centrum Kultury - Biblioteka

 

Zlot Motocykli w Choceniu

 


 ZPORR

Warto wiedzieć


 

 
 

 

 
WIADOMOŚCI CHOCEŃSKIE
 
 

 
FILM O GMINIE CHOCEŃ
ZOBACZ TUTAJ !!!
 

  
 
 
 
 
 

 

Prace nad jeziorem Borzymowskim

Sala Gimnastyczna w Wilkowicach
 

 
Strona główna
 
Ratownicy WOPR szkolili uczniów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 22 marca 2011, godzina 18:46:18
 18 marca w szkole w Wilkowicach odbyły się pogadanki prowadzone przez instruktorów z Kujawskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego(WOPR) oraz ze Szkoły Pływania Fala we Włocławku nt ''Jak zachować się, gdy załamie się pod nami lód”, „Z WOPR-em nad wodą bezpiecznie”. Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom, w jaki sposób należy zachowywać się na lodowisku i nad wodą. Dzieci dowiedziały się, że na lód należy wchodzić zawsze z dorosłą osobą, co należy zrobić gdy lód się załamie oraz w jaki sposób wezwać i udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Po prelekcji został przeprowadzony konkurs przez instruktorów WOPR-u, dzieci które wykazały się największą wiedzą otrzymały nagrody.
Czytaj całość
 
Uczniowie z Wilkowic powitali wiosnę Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 22 marca 2011, godzina 14:09:43
 20 marca Szkoła Podstawowa powitała Wiosnę. Przy okazji uczniowie obchodzili ogłoszony przez Minister Oświaty Katarzynę Hall Dzień Talentów.
Uczniowie uczestniczyli w licznych atrakcyjnych zajęciach. Przeprowadzony został turniej klas, w którym czteroosobowe drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach:
- OMNIBUS
- QUIZ WIEDZY RELIGIJNEJ
- TEST ZMYSŁÓW
- ZAGADKI EUROPEJSKIE
- KALAMBURY
- ROZSYPANKA LITEROWA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO.
Czytaj całość
 
Autostrada kontra domy Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 21 marca 2011, godzina 15:54:49
Na zebraniu wiejskim w Czerniewicach toczyła się bardo ożywiona dyskusja na temat budowy autostrady. Rozmawiano o tym, że inwestycja bardzo niekorzystnie wpływa na stan gminnych dróg oraz może mieć negatywny wpływ na posesje leżące wzdłuż ciągów komunikacyjnych, po których porusza się sprzęt budowniczych.  – Jeśli któryś z mieszkańców uważa, że jego posesja może zostać uszkodzona, powinien jak najszybciej zgłosić ten problem do Urzędu Gminy - powiedział Roman Nowakowski, wójt Chocenia. Władze Chocenia zapewniają, że w takim przypadku wykonana zostanie inwentaryzacja budynku, co pozwoli na ewentualne dochodzenie późniejszych roszczeń. Mieszkańcy swoje uwagi mogą przekazywać również do biura budowy firmy "Aprivia", które znajduje się w Pikutkowie.
 
Budowa drogi powiatowej na finiszu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 21 marca 2011, godzina 15:48:32

Po zimowej przerwie drogowcy ponownie pojawili się na drodze powiatowej Choceń - Kruszyn. W związku z rozpoczęciem prac na odcinku leżącym na terenie wsi Śmiłowice i Szatki, zorganizowano spotkanie dla mieszkańców tych miejscowości. Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg szczegółowo omawiali kwestie związane m.in. z odwodnieniem rowów, budową przepustów, szerokością zjazdów i ich lokalizacją. Ustalono, że właściciele nieruchomości leżących wzdłuż drogi, wciąż mogą zgłaszać swoje uwagi w tej sprawie. PZD obiecuje szczegółowo je analizować. Sugestie powinny zostać przekazane na piśmie do Starostwa Powiatowego lub Urzędu Gminy, skąd trafią na ręce władz powiatu.

 
Uczeń w oku kamery Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 21 marca 2011, godzina 15:40:02

W gminazjum w Choceniu wykonano monitoring. Koszt zakupu i instalacji sprzętu wyniósł 30 tys. zł. Obecnie obiekt i jego otoczenie przez całą dobę obserwuje 14 kamer. Dyrektor Gimnazjum L. Skalski liczy, że dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo uczniów, bo teraz bez najmniejszego trudu można zaobserować, m.in. czy w pobliżu szkoły nie pojawiają się podejrzane osoby.

Zainstalowanie monitoringu sprawiło, że nie ma konieczności zatrudniania stróża. Osoba, która sprawowała ochronę obiektu w nocy, znalazła pracę w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Choceniu.

 
«« Pierwsza   «  191 192 193 194 195 196 197 198 199 200  »   Ostatnia »»

Pozycje :: 1774 - 1782 z 2280