Dziś jest czwartek, 31 lipca 2014r.
Imieniny Ignacego, Lodomiry, Romana.

Warto wiedzieć


 

 
 

 

 
WIADOMOŚCI CHOCEŃSKIE
 
 

 
FILM O GMINIE CHOCEŃ
ZOBACZ TUTAJ !!!
 

  
 
 
 
 
 

 

Prace nad jeziorem Borzymowskim

Sala Gimnastyczna w Wilkowicach
 

Przydatne linki

BIP

 Lider Dorzecza Zgłowiączki

Zlot Motocykli w Choceniu


 ZPORR

 
Strona główna
 
Śmiłowice - Poezja młodych na literackim konkursie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 14 czerwca 2010, godzina 13:11:05

W Szkole Podstawowej w Śmiłowicach uroczyście podsumowano IV edycję Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza. Na konkurs nadesłano ponad 264 wierszy. Ilość uczestników i zgłoszeń przerosła oczekiwania organizatorów. W rywalizacji w 3 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne) wzięło udział 129 osób z 36 szkół i jednej grupy literackiej. - Po raz pierwszy pojawiły się wiersze z sąsiednich województw łódzkiego i mazowieckiego - nie kryje zadowolenia Sławomir Gwardecki, dyrektor śmiłowickiej szkoły.

Czytaj całość
 
Lutobórz - ciśnienie wody wraca do normy Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 11 czerwca 2010, godzina 12:10:24

Niskie ciśnienie wody w Lutoborzu, które w ostatnich dniach utrudniało mieszkańcom życie, tak, jak wiele innych szkód na terenie naszej gminy, było spowodowane długotrwałymi i intensywnymi opadami deszczu. Jak wyjaśnia Józef Podlaski, właściciel Zakładu Usług Komunalnych "Podlascy", woda zalała przepompownię i uszkodziła pompę, która podnosi ciśnienie. Naprawę urządzenia rozpoczęto już we wtorek. J. Podlaski zapewnia, że modernizacja przepompowni sprawi, że w przyszłości nie będzie dochodziło do podobnych zdarzeń. Mniejsze ciśnienie wody dokuczało mieszkańcom takich wsi, jak m.in. Bodzanowo, Lutobórz, Bodzanówek i Szczutkowo.

 
Piknik rodzinny w Wilkowicach Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 10 czerwca 2010, godzina 10:33:11

Pierwszy w tym sezonie plenerowy festyn w naszej gminie odbędzie się już w sobotę. Organizacją imprezy zajęli się pracownicy Szkoły Podstawowej w Wilkowicach wraz z Radą Rodziców. Ta placówka ma na swoim koncie wiele podobnych imprez, więc jeśli pogoda dopisze, doskonała zabawa jest pewna. Na mieszkańców czeka sporo atrakcji. Będą mecze, zawody sportowe, konkursy, wystawy i gry komputerowe.

Czytaj całość
 
Świetnie reprezentowali naszą gminę ... Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 09 czerwca 2010, godzina 13:25:42

Mateuszem Kubiak i Milena Roszczyniała medalistami XI Powiatowego Mityngu Lekkoatletycznego „Nadzieje Olimpijskie” w Cyprianie oraz XX Włocławskiego Mitingu Lekkoatletycznego „O Uśmiech Dziecka”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach Mateusz Kubiak i Milena Roszczyniała świetnie zaprezentowali naszą gminę na najważniejszych indywidualnych zawodach lekkoatletycznych regionu.
25 maja w Cypriance w trakcie XI Powiatowego Mityngu Lekkoatletycznego "Nadzieje Olimpijskie" uczeń klasy VI SP Śmiłowice Mateusz Kubiak zwyciężył w skoku w dal z wynikiem 5,10 a II miejsce w biegu na 600 m zajęła jego koleżanka Milena Roszczyniała.

Czytaj całość
 
Wybory prezydenckie w gminie Choceń Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 08 czerwca 2010, godzina 22:15:37

Tak jak w całym kraju, także w naszej gminie trwają przygotowania do przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Powołano już obwodowe komisje wyborcze, przygotowano również spisy wyborców, z którymi można się zapoznać w Urzędzie Gminy w pokoju nr 5. Tak, jak w przypadku poprzednich wyborów, mieszkańcy gminy pójdą do urn w jednym z siedmiu lokalów wyborczych: Gimnazjum w Choceniu, Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach, Przedszkole w Czerniewicach, budynek byłej szkoły w Lutoborzu, budynek po szkole w Szczytnie, remiza OSP w Wichrowicach oraz Szkoła Podstawowa w Wilkowicach. Ten ostatni lokal jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowy obwód głosowania utworzono w Domu Pomocy Społecznej w Wikowiczkach. Głosowanie odbędzie się 20 czerwca w godz. 6.00 do 20.00.

 
«« Pierwsza   «  191 192 193 194 195 196 197 198 199 200  »   Ostatnia »»

Pozycje :: 1774 - 1782 z 1978