Dziś jest wtorek, 4 sierpnia 2015r.
Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego.

Przydatne linki

BIP


Kamera Choceń JEZIORO

 

 

 Lider Dorzecza Zgłowiączki

 

 Choceńskie Centrum Kultury - Biblioteka

 

Zlot Motocykli w Choceniu

 


 ZPORR

Warto wiedzieć

 

 

 
 

 

 
WIADOMOŚCI CHOCEŃSKIE
 
 

 
FILM O GMINIE CHOCEŃ
ZOBACZ TUTAJ !!!
 

  
 
 
 
 
 

 

Prace nad jeziorem Borzymowskim

Sala Gimnastyczna w Wilkowicach
 

 
Strona główna
 
Uczniowie sylwetkę patrona znają coraz lepiej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 11 maja 2011, godzina 09:33:02
 W choceńskiej szkole podstawowej trwają obchody "Tygodnia Patrona", którym jest  pedagog i lekarz Janusz Korczak. W ramach obchodów, których głównym celem jest przybliżenie uczniom sylwetki Janusza Korczaka zorganizowano m.in. konkurs wiedzy o tym wybitnym pedagogu oraz konkurs pięknego czytania fragmentów "Kajtusia Czarodzieja". Na dziś (11 maja) zaplanowano imprezę sportowo-rekreacyjną pt. "Na dworze Króla Maciusia Pierwszego". Czwartek upłynie pod znakiem "Kuźni talentów i zainteresowań. Kulminacyjnym punktem tegorocznych obchodów będą imprezy zaplanowane na 13 maja. W planach złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową oraz na cmentarzu, msza święta, prezentacja multimedialna dorobku szkoły, inscenizacja przygotowana przez klasy młodsze, przyznanie tytułu „Przyjaciela Króla Maciusia Pierwszego”, parada Maciusiów oraz mecz uczniowie kontra pracownicy szkoły. Uroczystości zakończy wręczenie nagród zwycięzcom wszystkich konkursów organizowanych w Tygodniu Patrona.
Czytaj całość
 
Mieszkańcy naszej gminy w gronie laureatów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 11 maja 2011, godzina 08:09:34

 7 maja w Choceniu odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej. Hufiec ZHP Włocławek – Powiat już po raz 17-sty zorganizował przegląd. Impreza zgromadziła ponad 100 uczestników z całego powiatu włocławskiego. Konkurs prowadzony był w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na solistów i zespoły. Za umiejętności wokalne i ruch sceniczny jury przyznało wspaniałe nagrody, które zostały zakupione dzięki wsparciu Zarządu Starostwa Powiatowego we Włocławku.

Laureatami tegorocznego festiwalu zostali:

Kat I (7-10 lat):
Kacper Tracikowski( SP SPSK Warząchewka) i Gromada Zuchowa z Kruszyna

Kat II (11-13 lat):
Soliści: I miejsce - Izabela Krajewska( ZPO Lubień Kujawski),
II miejsce - Małgorzata Zielińska (62 DH „Szare Szeregi” Wilkowice)
III miejsce – Martyna Wójkiewicz (SP Śmiłowice)

Czytaj całość
 
Biblioteka zaprasza w swoje progi Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 10 maja 2011, godzina 13:02:48

 W choceńskiej bibliotece obchody Tygodnia Bibliotek przebiegają pod hasłem „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę".  – Naszym celem jest zachęcenie jak największej ilości mieszkańców do sięgania po książkę, gdyż nie mamy najmniejszych wątpliwości, że czytanie jest nie tylko najmilszym, ale przede wszystkim twórczym i rozwijającym sposobem spędzania wolnego czasu – mówi Barbara Kamińska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Choceniu.
W ramach Tygodnia Bibliotek choceńska książnica zaplanowała wiele atrakcji z myślą  o najmłodszych i dorosłych czytelnikach. W poniedziałek zaprosiła pielęgniarkę – panią Irenę Grzelak, która przeprowadziła pogadankę z uczniami klas pierwszych szkoły podstawowej. – Pielęgniarka wygłosiła prelekcję na temat prawidłowego odżywiania i higieny – opowiada dyrektor Kamińska.

Dziś (10 maja) najmłodszym czytelnikom bajki czytała pani Danuta Nowicka. To spotkanie zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Czytaj całość
 
Już niebawem pojedziemy traktem brzeskim Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 09 maja 2011, godzina 10:20:45

 Na ukończeniu są już prace przy budowie 2,38 km drogi w Olganowie łączącej Humlin z Choceniem. Jak informuje Krzysztof Wojtalik, pracownik Urzędu Gminy w Choceniu, drogowcy wykonali już ponad 80 proc. zaplanowanych zadań. Asfalt w Olganowie kładzie wyłonione w przetargu konsorcjum „Spec – Dróg” i WPRD.

-  Całość robót ma zostać zakończona do końca września - mówi Krzysztof Wojtalik. - Inwestycja jest wspófinansowana z Regionalnego Programu Rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj całość
 
Dni patrona w choceńskiej podstawówce Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 09 maja 2011, godzina 09:59:33
Szkoła Podstawowa w Choceniu rozpoczyna dziś (9 maja) tygodniowe święto na cześć Janusza Korczaka, swojego patrona. W ramach obchodów zaplanowano szereg imprez. Dziś odbędzie się konkurs wiedzy o tym wybitnym pedagogu, jutro uczniowie będą wykonywali ilustracje do wybranych fragmentów "Kajtusia Czarodzieja". Na środę zaplanowano imprezę sportowo-rekreacyjną pt. "Na dworze Króla Maciusia Pierwszego". Czwartek upłynie pod znakiem "Kuźni talentów i zainteresowań". W ramach Tygodnia Patrona zaplaniowano także szereg zadań długoterminowych, tj. konkursy na: list do Króla Maciusia Pierwszego, folder o  szkole oraz wykonanie gazetki upamiętniającej tegoroczne obchody. Jak mówią pracownicy szkoły, Dni Patrona służą przede wszystkim przybliżeniu uczniom sylwetki Janusza Korczaka, wzbogaceniu wiedzy o jego działalności pedagogicznej oraz poznaniu jego twórczości. Kulminacyjnym punktem tegorocznych obchodów będą imprezy zaplanowane na 13 maja.
Czytaj całość
 
«« Pierwsza   «  191 192 193 194 195 196 197 198 199 200  »   Ostatnia »»

Pozycje :: 1774 - 1782 z 2337