Dziś jest sobota, 20 września 2014r.
Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty.

Przydatne linki

BIP

 Lider Dorzecza Zgłowiączki

Zlot Motocykli w Choceniu


 ZPORR

Warto wiedzieć


 

 
 

 

 
WIADOMOŚCI CHOCEŃSKIE
 
 

 
FILM O GMINIE CHOCEŃ
ZOBACZ TUTAJ !!!
 

  
 
 
 
 
 

 

Prace nad jeziorem Borzymowskim

Sala Gimnastyczna w Wilkowicach
 

 
Strona główna
 
W Choceniu gościła delegacja z Ukrainy Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 20 lipca 2010, godzina 11:25:56

W naszej gminie gościła delegacja 15 przedstawicieli 15 ukraińskich powiatów. Organizatorem ich przyjazdu do Polski było Stowarzyszenie Szkoła Liderów. - Naszych gości bardzo interesowały działające na terenie gminy organizacje pozarządowe - mówi Roman Nowakowski, wójt. - Wybrali na cel wizyty naszą gminę, między innymi dlatego, że u nas działa ponad trzydzieści stowarzyszeń.

Czytaj całość
 
Aktywni mają szansę Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 20 lipca 2010, godzina 11:08:15

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choceniu w tym roku realizuje projekt systemowy współfinansowany z pieniędzy unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą "Aktywność szansą na lepsze życie osób bezrobotnych w gminie Choceń". Celem organizowanych w ramach projektu szkoleń i warsztatów jest poprawa perspektyw społecznych i zawodowych osób bezrobotnych. - Chcemy uświadomić naszym beneficjentom, że ich rolą jest podejmowanie działań w celu poprawy sytuacji własnej i rodziny - wyjaśnia Joanna Bąkowska, pracownik GOPS. Szkolenia mają pomóc w kształtowaniu umiejętności i kompetencji społecznych, zwiększyć chęć podjęcia aktywności zawodowej, a przede wszystkim podwyższyć kwalifikacje i umiejętności zawodowe, co w przyszłości na pewno ułatwi podjęcie zatrudnienia.

W projekcie w minionych latach wzięło udział 19 kobiet i 4 mężczyzn. Osoby te ukończyły m.in. takie kursy jak.; kucharz - kelner, organizator usług cateringowych i przyjęć okolicznościowych, sprzedawca, magazynier z obsługą wózków widłowych, kosmetyczka, przedstawiciel handlowy/prawo jazdy kat. B. W tej grupie jest 2 mężczyzn i 1 kobieta którzy uzyskali zatrudnienie, trzy osoby w bieżącym roku ukończą szkołę na poziomie średnim.

Czytaj całość
 
Budowa autostrady rozpoczęta! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 19 lipca 2010, godzina 08:40:47

W piątek oficjalnie rozpoczęto budowę kolejnego etapu autostrady A 1, między Toruniem a Łodzią. Wójt Roman Nowakowski, podobnie jak inni samorządowcy, którzy zarządzają terenami przez które będzie biegła autostrada upatruje w tej inwestycji szans na rozwój gminy i polepszenie życia mieszkańców.

Przebieg nowego odcinka autostrady między Czerniewicami a Kowalem, prezentował Grzegorz Nowaczyk, generalny projektant tej inwestycji. Budowa została podzielona na trzy odcinki. Bo jak wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik prasowy GDDKiA w Bydgoszczy chodziło o to, żeby prace mogły być szybciej realizowane i żeby mniejsze firmy też miały szansę startować w przetargu. Pierwszy odcinek, Czeniewice - Odolion, mieć będzie 11,4 km, drugi, z Odoliona do Brzezia - 23 km, trzeci, z Brzezia do Kowala - 29,5 km. Na tej trasie znajdzie się 58 rozmaitych obiektów, jak wiadukty czy przejścia dla zwierząt.

Czytaj całość
 
Ochotnicy z Czerniewic wygrali manewry! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 19 lipca 2010, godzina 08:17:14

34 punkty podczas niedzielnych gminnych manewrów strażackich zdobyła czerniewicka jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, stając się niekwestionowanym liderem tegorocznych rozgrywek.

Wszystkie drużyny OSP z wielkim zapałem i zaangażowaniem walczyły o palmę pierwszeństwa. Najlepsi w manewrach takich, jak m.in. zwijanie węży strażackich na czas, bieg przez przeszkody, bojówka, okazali się ochotnicy z Czerniewic. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ochotników z Chocenia, która zdobyła 25 punktów. Na podium stanęła  również jednostka z Nakonowa, której udało się zdobyć 21 punktów. Czwarte miejsce przypadło strażakom z OSP Śmiłowice, którzy na koncie mieli 19 punktów , a piąte OSP Szczutkowo z 17 punktami. 13 punktów, co dało szóste miejsce zdobyła jednostka OSP z Wilkowic, a 5 punktów zdobyli strażacy z Wichrowic. Wszyscy ochotnicy za zaangażowanie zostali nagrodzeni dyplomami i pucharami ufundowanymi przez Urząd Gminy w Choceniu.

Czytaj całość
 
Zakaz podlewania ogródków i pól Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
Dodane: 17 lipca 2010, godzina 17:02:18

Na terenie gminy Choceń w godz. 14.00 do 22.00 nie wolno na razie używać wody do celów innych niż spożywcze i higieniczne. Upały tak bardzo dały się we znaki, że coraz bardziej odczuwalne są spadki ciśnienia wody. W trosce o to, by nie zabrakło jej na potrzeby wszystkich mieszkańców, władze gminy zdecydowały się wprowadzić zakaz używania wody do podlewania. Zakaz będzie obowiązywał do odwołania.

 
«« Pierwsza   «  191 192 193 194 195 196 197 198 199 200  »   Ostatnia »»

Pozycje :: 1774 - 1782 z 2023