poniedziałek, 28 październik 2019

Dożynki Prezydenckie w Spale 2019

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5722-dozynki-prezydenckie-w-spale-2019.html
W dniach 14-15 września 2019 r., odbyły się Dożynki Prezydenckie w Spale, z ich okazji na stadio [...] W dniach 14-15 września 2019 r., odbyły się Dożynki Prezydenckie w Spale, z ich okazji na stadionie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich stanęło Miasteczko Regionów, w którym prezentowały się wszystkie województwa oraz partnerzy dożynek. Również w centrum Spały stanęły stoiska twórców ludowych, producentów żywności, sponsorów oraz kół gospodyń wiejskich. Województwo Kujawski-Pomorskie reprezentowało między innymi małżeństwo z gminy Choceń Anna i Jan Wójkiewicz ze Szczutkowa.
Pan Jan Wójkiewicz zachwycał wszystkich obecnych na dożynkach różnorodnymi rzeźbami, natomiast jego żona prezentowała dzieła szydełkowe i koronkarskie.
Oficjalne obchody święta plonów rozpoczęły się w niedzielę 15 września od mszy świętej w intencji rolników w kaplicy polowej Armii Krajowej, w której udział wzięła para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhanuser-Duda. Uczestniczyli w niej również m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. W trakcie obchodów para prezydencka zamieniła kilka słów z każdym z wystawców. Około godziny 18:00 spotkała się również z Państwem Wójkiewicz, poruszono sprawy związane ze specyfikacją terenów gminnych, rozwojem Gminy Choceń, wydarzeniami kulturowymi oraz osiągnięciami jednostek gminny i jej mieszkańców. Pierwsza dama żywo zainteresowała się sprawami szkół na terenie gminy Choceń, ich funkcjonowaniem, a także możliwościami rozwoju, poruszyła również kwestię instytucji kulturalnych. Rozmówcy wywarli tak miłe wrażenie, że pierwsza dama obiecała odwiedzić małżeństwo Wójkiewiczów podczas jednej z wizyt na terenie województwa.
Na zakończenie spotkania lokalny rzeźbiarz wręczył Prezydentowi Andrzejowi Dudzie rzeźbę „ Anioł” , która miała symbolizować objęcie przychylnym patronatem wszystkich mieszkańców Gminy Choceń.
Bez tytułu ad5c9 Wojkiewicz 3 71059 Wojkiewicz 4 12062
Wojkiewicz 5 7d882

Powrót

Polecane artykuły:


Wsparcie na inwestycje

Rząd uruchomił pomoc finansowa dla samorządów w ramach tzw. tarczy 4.0. Wielkość dofinansowania zależy od wielkości inwestycji w gminie i liczby ludności. Największą pulę środków zgarnę [...]

Covid -19 w Czerniewicach

W uzupełnieniu do maila Pana Drabika – kierownika przychodni Medyk w Czerniewicach, który rano opublikowaliśmy informujemy: - kwarantanna w Ośrodku Zdrowia dotyczy części personelu, który mi [...]