wtorek, 12 listopad 2019

Woda z SUW Śmiłowice w całej gminie

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5756-woda-z-suw-smilowice-w-calej-gminie.html
W związku z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włocławku w dniu wczor [...] W związku z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włocławku w dniu wczorajszym tj. 11.11.2019 r. zaprzestano podawania wody z SUW CHOCEŃ. Do wszystkich miejscowości na terenie gminy dostarczana jest woda z SUW Śmiłowice. Na Stacji w Choceniu trwają działania naprawcze mające na celu eliminację stwierdzonej obecności bakterii coli. Woda z SUW Śmiłowice jest bezpieczna, badania przeprowadzone w piątek wykazały, że nie stwierdza się w wodzie z SUW Śmiłowice żadnych bakterii. Można normalnie korzystać z tej wody. Profilaktycznie lepiej nie spożywać wody surowej, tylko gotowaną.

Pragniemy podkreślić, że pełne badanie w zakresie mikrobiologii trwają 72 godziny. W piątek 8 listopada woda została pobrana do zbadania, wynik nie był wtedy jeszcze znany. Dopiero w dniu 11 listopada informacja o wynikach badań została telefonicznie przekazana pracownikowi Urzędu Gminy, który niezwłocznie poinformował Sanepid oraz mieszkańców. W wersji papierowej wyniki otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym. Tak samo będzie wyglądała powtórka badań, która nastąpi jutro tj. w środę 13 listopada, a wynik będzie znany za 3 dni.

Powrót

Polecane artykuły:


WKU - Służba przygotowawcza

Więcej informacji na stronie https://wkuwloclawek.wp.mil.pl/pl/

Nowe auta na stanie policji

Policja w Choceniu dysponuje już dwoma nowymi radiowozami. W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Choceń wraz z Przewodniczacym Rady Gminy oraz Wójt gminy Boniewo wizytowali przekazany sprzęt. Z budżetu [...]