piątek, 10 lipiec 2020

Światłowód na terenie Gminy Choceń.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6145-swiatlowod-na-terenie-gminy-chocen.html
W sierpniu wysłaliśmy pismo do zamawiającego w kwestii rozszerzenia budowy sieci światłowodowej [...] W sierpniu wysłaliśmy pismo do zamawiającego w kwestii rozszerzenia budowy sieci światłowodowej na terenie Gminy Choceń o Czerniewice (osiedle) oraz o Choceń (nowe osiedle). Publikujemy do Państwa wiadomośći otrzymaną wiadomość na nasz wniosek:

"W nawiązaniu do pisma z 30.08.2019 wysłanego na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. informuje iż po wnikliwej analizie możliwości technicznych i budżetowych postanowiliśmy wspólnie z przedstawicielem GW na modyfikacje trasy przebiegu linii światłowodowej tak by objąć zasięgiem wskazane adresy w miejscowości Czerniewice. Niestety mam też złą wiadomość, a mianowicie wskazane osiedle w miejscowości Choceń nie zostanie objęte zasięgiem w tym etapie.

Chciałbym jednak poinformować Państwa iż Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z CPPC prowadzi prace przygotowawcze do ogłoszenia kolejnego konkursu na dogęszczenie sieci budowanej w ramach POPC3 miedzy innymi na terenie Państwa gminy. Adresy nie objęte zasięgiem w naszym zadaniu znajdą się w puli adresów do podłączania w kolejnym konkursie.

Z tego miejsca gorąco zachęcam, do wyszukiwania konkretnych adresów na stronie https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ i zgłaszanie tam popytu na konkretne usługi. Taka niezobowiązująca deklaracja pomaga operatorowi telekomutacyjnemu podjąć decyzje o udziale w konkursie na budowę infrastruktury.  

Aktualnie trwa etap projektowy który powinien zakończyć się w najbliższym czasie. W najbliższych miesiącach planujemy rozpocząć budowę.

Dariusz Płonka

Regional Project Manager

FIBEE Biuro regionalne w Bydgoszczy

Powrót

Polecane artykuły:


Szczepienia psów

Na podstawie art. 56 ust 2 Ustawy z dnia 11 marca 2004r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2018r. poz. 1967, z 2020r. poz. 148, 285) właściciele p [...]

Dofinansowanie wyposażenia w pomoce dydaktyczne

W ostatnim czasie Minister Finansów przekazał informację o przyznanej dla gminy Choceń na rok 2020 r., kwoty 60.000 zł ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. Powyższa kwot [...]