poniedziałek, 24 sierpień 2020

Pomoc COVID- 19 dla poszkodowanych w wyniku ubiegłorocznej suszy

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6209-pomoc-covid-19-dla-poszkodowanych-w-wyniku-ubieglorocznej-suszy.html
Od dnia 13.08.2020 r. wnioski mogą składać producenci rolni, którym zagraża utrata płynności [...] Od dnia 13.08.2020 r. wnioski mogą składać producenci rolni, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym w związku z epidemią COVID – 19 i którzy w dalszym ciągu odczuwają skutki finansowe zeszłorocznej suszy, a wnioski o pomoc złożone w 2019 r. w związku z wystąpieniem tego niekorzystnego zjawiska, nie zostały rozpatrzone lub rozpatrzone negatywnie a pomoc finansowa nie była wypłacona.

Wnioski należy składać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego, na formularzu określonym przez Prezesa ARiMR. Pomoc może zostać przyznawana przez ARiMR tylko do dnia 31.12.2020 r. i do tego terminu musi zostać wypłacona. Nie został jeszcze ustalony końcowy termin składania wniosków, jednak jak najszybsze złożenie wniosku gwarantuje szybszą wypłatę pomocy. Do złożenia wniosku nie jest wymagany protokół strat w gospodarstwie.

UWAGA: Rolnicy którzy otrzymali już pomoc finansową nie będą mogli skorzystać z dodatkowej puli pieniędzy.

Więcej informacji uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 54 232 14 95- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oddział we Włocławku.

Poniżej załączamy wzór wniosku o udzielenie pomocy.

https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/pomoc_krajowa/2020/producenci_rolni/a/Wniosek_Susza_2019_COVID-19.www.pdf

Powrót

Polecane artykuły:


Nadzwyczajna Rady Gminy Choceń

Przewodniczący Rady Gminy Choceń zwołał XXI nadzwyczajną sesję Rady Gminy Choceń kadencji 2018-2023, która odbędzie się w dniu 27 października 2020 r. (wtorek) o godz. 13.00 w sali konferen [...]

Brawo Iga Świątek!

Ogromne gratulacje dla @iga_swiatek, która osiągnęła dziś życiowy sukces w Wielkim Szlemie. Niesamowita historia. Choceń jest z Tobą. [...]