wtorek, 10 maj 2022

12 lat działalności Zespołu „Śmiłowiónki”

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7183-12-lat-dzialalnosci-zespolu-smilowionki.html
100%auto
Od 12 lat Zespół Śmiłowiónki aktywnie tworzy i uczestniczy w życiu kulturalnym naszej gminy i [...]

Od 12 lat Zespół Śmiłowiónki aktywnie tworzy i uczestniczy w życiu kulturalnym naszej gminy i regionu. Obchody 10-lecia powstania zespołu nie mogły się odbyć 2 lata temu z uwagi na panującą pandemię. Dlatego uroczyste podsumowanie 12 letniej aktywności Zespołu odbyły się w dniu 6 maja 2022 r., w Śmiłowicach. Na tą okoliczność wydano folder o działalności artystycznej Zespołu w latach 2010 – 2020 r. Spotkanie było okazją do podsumowania, gratulacji i wielu ciepłych słów skierowanych do członków zespołu, uzdolnionych wokalnie mieszkańców Śmiłowic i okolic. Inicjatorką powstania i kierownikiem jest Pani Danuta Kaczmarek. Nad oprawą muzyczną czuwa Pan Miłosz Kierzkowski. Zespół po raz pierwszy zaprezentował swoją autorską twórczość oraz tradycyjne ludowe i biesiadne pieśni podczas choceńskiego pikniku rodzinnego zorganizowanego na otwarcie sezonu letniego. Po kilku latach zespół rozwinął swój repertuar o tańce i obrzędy ludowe – pod okiem znanej choreograf Julii Skowrońskiej. Członkowie zespołu mają więcej siły i zapału niż nie jeden młody człowiek. Przez okres 10 lat uzbierało się w dorobku bogate doświadczenie. Zespół występował na Ukrainie - we Lwowie i Dobrotworze. Byli we Włoszech - w Rzymie, Watykanie i Monte Cassino oraz Sztokholmie w Szwecji. Zespół godnie reprezentował naszą gminę na przeglądach w Tarnogrodzie, Kaczorach, Gostycynie,  Brześciu Kujawskim, Włocławskich Inspiracjach Artystycznych, w Parku Zdrojowym w Ciechocinku, na Wojewódzkich Spotkaniach Teatrów Obrzędu Ludowego w Osięcinach. Pamiętamy piękne obrzędy w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Śmiłowiónki” pt. „Oczepiny na Kujawach”, „Darcie pierza” oraz niesamowite widowisko, nagradzane na wielu przeglądach m.in. w Ciechocinku, eliminacjach wojewódzkich w Kaczorach, aż po Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie „Kozy na Kujawach”.

Specjalnie przygotowany repertuar wokalno – taneczny zgromadzeni goście na uroczystości przyjęli owacyjnie. Zaproszenie na tą uroczystość przyjęli Pani Aneta Jędrzejewska członek zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosta Powiatu Włocławskiego Roman Gołębiewski, zastępca wójta gminy Choceń Agnieszka Świątkowska, zastępca przewodniczącego Rady gminy Choceń Józef Pawłowski, radny Rady Powiatu Włocławskiego Dawid Dalmann, radny Rady gminy Zdzisław Zawacki, dyrektor CCK i B w Choceniu Ariel Malinowski z pracownikami, Aneta Hoffman dyrektor LGD „Dorzecza Zgłowiączki”, Mariusz Kieszkowski prezes OSP w Śmiłowicach, Michał Bagiński kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP w Śmiłowicach dyrektorzy szkół, byli członkowie zespołu i wielu innych gości.

Gratulacji, wyrazów podziwu za wytrwałość, sumienność i promowanie gminy Choceń oraz podziękowań i życzeń kolejnych, równie owocnych lat nie było końca.

Więcej zdjęć

https://nwloclawek.pl/artykul/jubileusz-zespolu-folklorystycznego/1305944

https://www.facebook.com/Choce%C5%84skie-Centrum-Kultury-Biblioteka-561773123850422/photos/pcb.5679830885377928/5679824782045205/

Powrót

Polecane artykuły:


Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu bierze udział w programie „Laboratoria Przyszłości”

Co to są Laboratoria Przyszłości? Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady [...]

Sesja Rady Gminy w Choceniu - na żywo

 Oglądaj transmisję z sesji Rady Gminy - kliknij tutaj Alternatywny kanał: Kliknij