czwartek, 02 marzec 2023

Program specjalny aktywizacji bezrobotnych kobiet - Mama wraca do pracy

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7639-program-specjalny-aktywizacji-bezrobotnych-kobiet-mama-wraca-do-pracy.html
100%auto
Program specjalny aktywizacji bezrobotnych kobiet, z Włocławka lub powiatu włocławskiego , spraw [...] Program specjalny aktywizacji bezrobotnych kobiet, z Włocławka lub powiatu włocławskiego , sprawujących opiekę nad co najmniej jednym dzieckiem. Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku informuje, że od marca 2023 r. rozpoczyna realizację programu specjalnego pn. „Mama wraca do pracy”.

CEL PROGRAMU I UCZESTNICY PROGRAMU:
Celem programu specjalnego jest udzielenie wsparcia bezrobotnym kobietom, zamieszkałym na terenie Włocławka lub powiatu włocławskiego, zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy we Włocławku, które sprawują opiekę nad przynajmniej 1 dzieckiem w powrocie na rynek pracy.  Pierwszeństwo udziału w programie będą miały kobiety, które wychowują dzieci do 6 roku życia.


OKRES REALIZACJI PROGRAMU: MARZEC – GRUDZIEŃ 2023 r.

Działania, które będą realizowane w ramach programu specjalnego „Mama wraca do pracy”:
1. Rekrutacja uczestniczek programu, wybór grupy docelowej.
2. Indywidualne rozmowy z doradcą zawodowym.
3, Pośrednictwo pracy.
4. Prace interwencyjne.
5. Specyficzny element wspierający zatrudnienie – bon na niwelowanie barier.
Bon wypłacany uczestniczkom programu od momentu podjęcia zatrudnienia, co miesiąc, przez okres 9 miesięcy. Bon na niwelowanie barier będzie można przeznaczyć na dowolny cel, w zależności od indywidualnej sytuacji rodzica.



ROZWIĄZANIA, KTÓRE ZOSTANĄ ZASTOSOWANE W PROGRAMIE SPECJALNYM:
 kompleksowe wsparcie uczestniczek programu przez doradców zawodowych i pośredników pracy.
 zastosowanie elementu specyficznego wspierającego zatrudnienie w postaci bonu na niwelowanie barier, wypłacanego uczestniczkom co miesiąc przez 9 miesięcy w okresie refundowanego zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych przez 6 miesięcy oraz przy zatrudnieniu po okresie refundacji na 3 miesiące.
 refundacja dla pracodawców za zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych na okres 6 miesięcy, przy jednoczesnym zatrudnieniu na okres 9 miesięcy,
(6 miesięcy refundacji + 3 miesiące zatrudnienia po okresie refundacji).
 badania lekarskie sfinansowane przez Powiatowy Urząd Pracy. Sfinansowanie badań lekarskich przez Urząd stanowić będzie dla pracodawców, oprócz refundacji wynagrodzenia za zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych dodatkową zachętę do zatrudnienia uczestniczek programu.
 zwrot kosztów dojazdu do pracy.

Powrót

Polecane artykuły:


Informacja

Szanowni Mieszkańcy, w związku z wykonywaniem prac związanych z wyborami Urząd Stanu Cywilnego oraz Dowody Osobiste w dniach 08-09.04.2024 r. będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy. [...]