czwartek, 13 sierpień 2009

Zapachniało sensacją

Znamy już 1 uczestnika finału Turniej „O Puchar Wójta Gminy Choceń w piłce nożnej& [...] Znamy już 1 uczestnika finału Turniej „O Puchar Wójta Gminy Choceń w piłce nożnej”. Zwycięzcą pierwszej grupy została drużyna uznawana za faworyta - Zjednoczeni Czerniewice.

W niedzielę 9 sierpnia na boisku treningowym w Choceniu odbyły się spotkania pierwszej grupy Turnieju „O Puchar Wójta Gminy Choceń w piłce nożnej”.
W zawodach rozgrywanych systemem każdy z każdym zwyciężyła drużyna Zjednoczonych Czerniewice. Mecze odbywały się w czasie 2 x 30 minut z możliwością zmian hokejowych. W turnieju zgodnie z regulaminem po raz pierwszy brali udział tylko mieszkańcy Gminy Choceń.
Turniej ma charakter sportowo - rekreacyjny. Jego celem jest upowszechnienie sportu na terenie gminy.

Pierwsza sensacja - wyeliminowanie drużyny z Chocenia
Już mecz otwarcia przyniósł małą sensację. Drużyna z Chocenia złożona z zawodników młodzieżowych UNII prowadzona przez Michała Sompolskiego przegrała ze Śmiłowicami 2:1.

Śmiłowice : Choceń 2:1(1:1)
Bramki:  M. Woźnica, P. Rybacki - M. Gębka

Trening strzelecki Zjednoczonych
W drugim meczu faworyt rozgrywek złożony w większości z byłych lub grających zawodników UNII - Zjednoczeni Czerniewice bez problemów pokonał zmęczony pierwszym meczem ze Śmiłowicami - młody zespół z Chocenia 7:2.

Zjednoczeni Czerniewice : Choceń 7:2
Bramki: D. Olejniczak 4,  M. Malinowski, R. Błaszczyk, T. Nowakowski – M. Klownowski, H. Żychliński

O krok od sensacji. Zjednoczeni w opałach
W najważniejszym rozstrzygającym o wejściu do finału meczu spotkały się drużyny mające jedno zwycięstwo: Śmiłowice oraz Zjednoczeni Czerniewice.
Kibice mogli obejrzeć pasjonujący mecz. Niesiona zwycięstwem z Choceniem  drużyna Śmiłowic do przerwy wygrywała z faworytem turnieju Zjednoczonymi  2:1.  Po przerwie maksymalnie zmobilizowana drużyna Czerniewic przezwyciężyła niemoc strzelecką i pokonała ostatecznie grającą tylko w 11 i nie przeprowadzającą zmian drużynę ze Śmiłowic 4:2.

Zjednoczeni Czerniewice : Śmiłowice 4:2 (1:2)
D. Olejniczak 2, M. Malinowski , M. Klimek – K. Malinowski, P. Rybacki

Na pochwalę zasługują wszyscy uczestnicy grający w ogromnym upale. Z pośród grających drużyn najlepsze wrażenie wywarła gra Zjednoczonych Czerniewice. Na poszczególnych pozycjach należy wyróżnić: bramkarza turnieju - Darka Wilińskiego ze Śmiłowic, obrońcę – Krystiana Kalinowskiego ze Śmiłowic, pomocników i napastników – Daniela Olejniczka, Mateusza Malinowskiego z Czerniewic oraz Mateusza Gębkę z Chocenia.

Tabela grupy I
1. Zjednoczeni Czerniewice  6 p.    11 : 4
2. Śmiłowice                      3 p.     4 : 5
3. Choceń                         0 p.     3 : 9

Zwycięzca grupy I Zjednoczeni Czerniewice zagra w finale turnieju ze zwycięzcą grupy II.
Śmiłowice zagrają o 3 miejsce z 2 drużyną grupy II.

Organizatorzy turnieju GTS UNII zapraszają wszystkich kibiców w niedzielę 16 sierpnia na boisko przy gimnazjum w Choceniu.
O godzinie 15:00 swój sezon zainaugurują piłkarze UNII Choceń meczem z CHEKO SKÓRZNO.

O godzinie 17 zagrają drużyny grupy II Turnieju „O Puchar Wójta Gminy Choceń”: Batory Borzymie i Strażak Nakonowo Stare.