piątek, 20 styczeń 2017

Wycięcie drzew na terenach wpisanych do rejestru zabytków.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/3835-wyciecie-drzew-na-terenach-wpisanych-do-rejestru-zabytkow.html
Kilka dni temu pisaliśmy o zmianach w wycince drzew. Dokładnie o jednej kluczowej zmianie polegaj [...] Kilka dni temu pisaliśmy o zmianach w wycince drzew. Dokładnie o jednej kluczowej zmianie polegającej na tym, że usunięcie drzew lub krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej nie wymaga uzyskania zezwolenia.
Na prośbę Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Toruniu, Delegatura we Włocławku informujemy, że w przypadkach w których wg. znowelizowanej Ustawy o ochronie przyrody nie przewiduje się wydania zezwolenia na usunięcie drzewa lub krzewu, a rosną one na terenie wpisanym do rejestru zabytków to konieczne jest uzyskanie pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków na dokonanie zmiany przy zabytku. Pozwolenie uzyskuje się w formie decyzji administracyjnej na podstawie złożonego wniosku. Pamiętajmy więc, że jeżeli jest się właścicielem nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków to każde działanie polegające na wycince drzew i krzewów jest działaniem mającym istotny wpływ na wygląd i zachowanie zabytku np. parku lub ogrodu, przez co zgodnie z art. 36 ust. 1 pkt 1 i 11 Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami wymaga uzyskania pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Powrót

Polecane artykuły:


Pierwsze badania w osteobusie

W dniu 17 kwietnia br.,  pierwsze 55 osób, mieszkańców gminy Choceń, zostało przebadanych w kierunku osteoporozy w osteobusie. Badanie nic nie boli. Kolejne planowane są w maju. Pomyślcie [...]