poniedziałek, 02 październik 2017

Delegacja z gminy Lisovohrynivetska

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4340-delegacja-z-gminy-lisovohrynivetska.html
W dniu 29.09.2017 przebywała w naszej gminie 4 osobowa delegacja z gminy Lisovohrynivetska.Odwiedzi [...] W dniu 29.09.2017 przebywała w naszej gminie 4 osobowa delegacja z gminy Lisovohrynivetska.Odwiedzili nasze jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Choceniu i Śmiłowicach,Niepubliczne przedszkole w Choceniu,Szkołę podstawową w Chocniu i w Wilkowicach,Choceńskie Centrum Kultury ,nowy urząd gminy oraz hydrofornię w Choceniu i oczyszczalnię ścieków. Gmina Lisovohrynivetska powstał w 2015 roku po reformie decentralizacji władzy na Ukrainie.Celem wyzyty było zapoznanie się z pracą samorządu w Polsce oraz działaniem podległych gminie jednostek.W Polsce samorząd dziła od prawie 30 lat a Oni dopiero zaczynają.Wszelkie doświadczenia i wskazówki są dla nich nowe i bardzo cenne. Mamy nadzieję,że szybko uda im sie wprowadzic tak ważne reformy bo na dzień dzisiejszy w obwodzie Chmielnickim  powstało tylko 47% gmin. Na pozostałym terenie nie zostały utworzone jeszcze gminy i nie wybrano władz gminych. Władze gmin wybierane są na 5 letnią kadencję..OSP w Chocniu przekazała dla strażaków w gminie Lisovohrynivetska wąż strażacki. 30 września delegacja gościła również w gmine Boniewo i Lubraniec.w Piątek zwiedzali Włocławek.

Powrót

Polecane artykuły:


Przedłużenie wypłat rent rolniczych i innych świadczeń*

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że o trzy miesiące zostanie przedłużona wypłata: rent rolniczych z tytułu niezdolności do pracy, rent rodzinnych, uzależnion [...]

Żłobek Pomponik- rekrutacja

W  związku  z  zagrożeniem koronawirusem i ogłoszonym stanem epidemii w Polsce, rekrutacja do  Żłobka „Pomponik”  w Choceniu w roku 2020 odbędzie się od 15 kwietnia [...]