poniedziałek, 30 lipiec 2018

„Wakacje z Bogiem 2018 r. w Szklarskiej Porębie”

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/4890-wakacje-z-bogiem-2018-r-w-szklarskiej-porebie.html
Grupa dzieci i młodzieży z parafii św. Dominika w Chodczu oraz św. Idziego w Choceniu brała udz [...] Grupa dzieci i młodzieży z parafii św. Dominika w Chodczu oraz św. Idziego w Choceniu brała udział we wczosorekolekcjach "Wakacje z Bogiem" w Szklarskiej Porębie. Grupa 21- osobowa zatrzymała się w Pensjonacie "Jaś". Opiekę duchową nad wyjeżdżającymi zapewnili: ks. Marcin Figiel i ks. Robert Mac. Księży wspomagał swoją służbą kleryk Mateusz Michalski. Wyjazd powiązał w sobie elementy zarówno duchowe jak i turystyczne. Każdego dnia głównym punktem była Eucharystia. Wspólnie spotykaliśmy się również na codziennym Apelu Jasnogórskim, różańcu, koronce do Bożego Miłosierdzia, a także byliśmy pokrzepiani Słowem Bożym, rozważanym i wykładanym podczas konferencji.

Wyjazd rozpoczęliśmy od wizyty w pocysterskim klasztorze w Krzeszowie. Przed cudownym obrazem Matki Bożej zawierzyliśmy cały nasz wyjazd i wszystkie nasze sprawy Miłosiernemu Bogu.
W ramach programu turystycznego wędrowaliśmy na Szrenicę, Śnieżne Kotły, Śnieżkę oraz jednym ze szlaków Gór Izerskich. Ponadto zwiedziliśmy i zobaczyliśmy Wodospad Szklarki i Kamieńczyka, skałę Chybotek, a także Świątynię Wang w Karpaczu.
Mieliśmy także okazję odwiedzić naszych południowych sąsiadów- Czechów. W czasie pobytu poza granicami kraju zwiedziliśmy Skalne Miasto oraz mamucią skocznię narciarską w Harrachov. Wśród innych turystycznych atrakcji należy wspomnieć również pobyt naszej grupy w Termach Cieplickich oraz przejazd torem saneczkowym w Karpaczu.
W piątek, w liturgiczne wspomnienie bł. Czesława przeżywaliśmy dzień pokuty i wytężonej modlitwy. Miało to wyraz w drodze krzyżowej, celebrowanej w godzinie Męki Pana Jezusa, a także podczas adoracji Najświętszego Sakramentu u Sióstr Służebniczek w Szklarskiej Porębie. W przeddzień zakończenia oazy w czasie Mszy Świętej miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, które przypomniało nam to zaszczytne miano, nazywania się Dziećmi Bożymi.
Zwieńczeniem wyjazdu była Agapa, która odbyła się w środowy wieczór. Poza wspólnym uroczystym posiłkiem nie zabrakło również czasu na podsumowania, podziękowania, gry i zabawy, prowadzone przez animatorów grup. Nasze wczasorekolekcje zakończyły się w czwartek, 26 lipca po celebrowanej Mszy Świętej. W drodze powrotnej zwiedziliśmy wrocławskie ZOO w tym Afrykarium.
Na zakończenie pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego że mogliśmy przezywać te niezwykłe rekolekcje. Dziękujemy ofiarodawcom indywidualnym oraz szczególnie Wójtowi Gminy Choceń wraz z samorządem.
Dziesięciodniowy pobyt w Szklarskiej Porębie przyniósł nam wiele miłych wspomnień. Jako uczestnicy tych rekolekcji po wysłuchaniu wyżej wspomnianych konferencji pragniemy w codzienności, w pracy, w szkole, w rodzinie być autentycznymi świadkami Chrystusa.

Powrót

Polecane artykuły:


Informacja WCR

9 grudnia dobiegnie końca ostatni w bieżącym roku, VIII rekordowy turnus szkolenia podstawowego w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, który cieszył się rekordowym zainteresowaniem [...]

Podpisana umowa na przebudowę dróg

W dniu 08.11.2023 r.  podpisana została umowa na realizację inwestycji pn Przebudowa dróg gminnych nr 190724C, 190740C oraz ul. Targowej w Choceniu z wykonawcą robót Firmą Inżynieryjno-Dro [...]