czwartek, 31 styczeń 2019

Strażackie ćwiczenia

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5220-strazackie-cwiczenia.html
W tym roku w Choceniu nad jeziorem Choceńskim odbyło się szkolenie przez Specjalistyczną Grupą [...] W tym roku w Choceniu nad jeziorem Choceńskim odbyło się szkolenie przez Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Włocławek-1"z zakresu ratownictwa wodnego na akwenach pokrytych lodem. W dniu 30 stycznia 2019 roku jednostki OSP włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, które tworzą na terenie powiatu włocławskiego sieć jednostek specjalizujących się w działaniach z zakresu ratownictwa wodnego zostały przeszkolone do udzielania pomocy osobom zagrożonym na zalodzonych obszarach wodnych. W szkoleniu udział wzięło 55 druhów ochotników z jednostek OSP z terenu gminy Choceń oraz jednostkiOSP Bogucin, OSP Chodecz, OSP Kowal, OSP Kruszyn, OSP Lubień Kujawski.

Szkolenie podzielone było na część teoretyczną i praktyczną. W części praktycznej ćwiczono techniki podejmowania osoby tonącej w wyniku zarwania się pokrywy lodowej. Podczas części teoretycznej omawiano:

  • bhp podczas działań ratowniczych na lodzie,
  • podstawowe informacje o strukturze lodu oraz płynące z tego zagrożenia,
  • procedury ratownictwa medycznego w przypadku tonięcia i wychłodzenia,
  • procedury ratownicze działań na lodzie oraz techniki ewakuacji osób tonących,
  • sprzęt do ratownictwa lodowego.
Piękny dzień, słońce i mróz a Strażacy, szczególnie nasi ochotnicy, szkolą się i gotowi są nieść pomoc. Strażacy mają do tego coraz lepszy sprzęt i wyposażenie, ale mamy nadzieję, że nikt tej pomocy nie będzie musiał wzywać.

Powrót

Polecane artykuły:


Delegacja na dożynki powiatowe

W tym roku w Fabiankach, w dniu 1 września 2019 r., Powiat Włocławski będzie obchodził święto plonów. Podczas tego wydarzenia nie zabraknie przedstawicieli naszej gminy. Gminna Choceń repreze [...]