piątek, 05 lipiec 2019

Komunikat dla rolników poszkodowanych przez suszę

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5540-komunikat-dla-rolnikow-poszkodowanych-przez-susze.html
Wójt Gminy Choceń informuje rolników poszkodowanych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferyczn [...]

Wójt Gminy Choceń informuje rolników poszkodowanych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego - suszy o możliwości składania wniosków w celu oszacowania szkód w uprawach w terminie  do 31 lipca 2019 roku, w pok. nr 1 Urzędu Gminy w Choceniu. W zgłoszeniu należy podać wszystkie uprawy występujące w gospodarstwie rolnym, niezależnie od stopnia zniszczenia, aby ogólny areał zasiewu był zgodny z wnioskiem złożonym do ARiMR o dopłaty w 2019 roku. Do wniosku o oszacowanie strat należy dołączyć kserokopię aktualnego wniosku o płatności bezpośrednie w celu informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego. Ponadto rolnicy posiadający hodowlę muszą wpisać ilość sprzedanych zwierząt z 3 ostatnich lat.

Zgodnie z regulaminem działania terenowych komisji, szacowania szkód dokonuje się do czasu zbioru plonu głównej uprawy lub jej likwidacji. Warunkiem sporządzenia przez Komisję protokołu z szacowania strat w uprawach jest złożenie przez rolnika wniosku w odpowiednim terminie. Na podstawie wniosku oraz wizyty w terenie wypełniony zostanie protokół.

Druki wniosków dostępne są w Urzędzie Gminy Choceń, pok. nr 1, czynny w godzinach pn.- pt.- 7:30-15:30, wtorek – 8:00-17:00 lub na stronie internetowej www.chocen.pl. Szczegółowych informacji udziela Pan Tomasz Sikorski, tel. (54) 284 66 17, wew. 11 lub 606 465 528.

Jednocześnie informuję, iż zgodnie z systemem monitoringu suszy rolniczej, prowadzonym przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, na dzień dzisiejszy (04.07.2019 r.) w raportach dla gminy Choceń wskazano wystąpienie suszy w uprawach, położonych na glebach bardzo lekkich – I kategoria, obejmujących: zboża ozime, zboża jare, rzepak, rzepik i krzewy owocowe. Bieżące raporty publikowane są na stronie internetowej: http://www.susza.iung.pulawy.pl/tabele/0418052/.

Wniosek susza

Oświadczenie dot. kategorii gleb

Oświadczenie o poniesionych koszt. niezebr. plonów

Powrót

Polecane artykuły:


Zawodnicy Unii Choceń startowali w zawodach bokserskich.

Na Placu Łokietka w Brzesciu Kujawskim jubileuszowy Turniej Miast Królewskich w Boksie Olimpijskim. Impreza bardzo widowiskowa i na dobrym poziomie sportowym, publicznośc powitała gorącymi brawam [...]

Programy rządowe na rzecz polskiej wsi - zaproszenie

Zapraszamy chętne niezarejestrowane Koła Gospodyń na wydarzenie „Programy rządowe na rzecz polskiej wsi”, nad którym Patronat Honorowy obejmuje Pani Minister Anna Gembicka. Obędzie się ono [...]