środa, 07 sierpień 2019

Powitanie gości z Portugalii

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5595-powitanie-gosci-z-portugalii.html
100%auto
We wtorek 6 sierpnia br., rozpoczęła się wizyta gości z Portugalii. Zespół folklorystyczny Gru [...] We wtorek 6 sierpnia br., rozpoczęła się wizyta gości z Portugalii. Zespół folklorystyczny Grupo de Folclore Casa do Povo Valega Ovar został oficjalnie przywitany przez Wójta Gminy Choceń Romana Nowakowskiego w Śmiłowicach. Młodzież z naszych zespołów powitała gości chlebem i solą. A nasz zespól folklorystyczny „Śmiłowiónki” i Kapela ludowa „Warkoczanki” – witały śpiewem i tańcem.

Pierwsze wrażenia z wizyty są następujące - goście są oczarowani, że na wsi może być tak czysto i ładnie. Goście są zakwaterowani w Szkole Podstawowej w Choceniu i są pod wrażeniem warunków.

Plan dalszej wizyty przedstawia się następująco. W dniu dzisiejszym goście na zaproszenie Marszałka Województwa odwiedzą Kłóbkę. Dziękujemy Panu Marszałkowi Sławomirowi Kopyściowi za sfinansowanie wejściówek i warsztatów w skansenie. Planowany jest także wyjazd do Włocławka – zwiedzanie i spotkanie z władzami miasta. Dziś tj. 7 sierpnia, wieczorem także niecodzienne wydarzenie mecz w piłkę nożną Polska – Portugalia na stadionie w Choceniu o godz. 19.00 zapraszamy do kibicowania. Skład drużyn stanowią członkowie zespołów ludowych i osoby wspierające. W czwartek, zgodnie z życzeniem naszych gości, wyjadą do Oświęcimia w celu zwiedzania Muzeum Auschwitz. W piątek wyjazd do Lichenia oraz o godz. 17.00 planowany jest koncert w Lubrańcu. A na zakończenie piątkowego dnia ognisko nad jeziorem choceńskim podsumowujące rajd rowerowy związany ze Świętem Jabłka.

W sobotę 10 sierpnia od 16.30 goście będą brali udział w korowodzie, który rozpocznie Międzynarodowy Festiwal Folkloru z okazji Święta Jabłka w Choceniu. Grupę będzie można zobaczyć na scenie w sobotę 10 sierpnia o godz. 19.30. Na scenie od 17.00 wystąpią także Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Śmiłowicach, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kujawska”, Zespół folklorystyczny „Śmiłowiónki”, Kapela ludowa „Warkoczanki”, Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy”. A gwiazdą wieczoru będzie zespół MASTERS.

Na zakończenie wizyty w Polsce w dniu 11 sierpnia o godz. 16.00, Grupo de Folclore Casa do Povo Valega Ovar, wystąpi podczas koncertu zorganizowanego na placu Wolności we Włocławku. Zespół z Portugalii będzie przebywał na terenie gminy Choceń na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy” z Włocławka oraz Wójta Gminy Choceń. Wydarzenie jest organizowane przy udziale Burmistrza Miasta Lubraniec.

Powrót

Polecane artykuły:


Zawodnicy Unii Choceń startowali w zawodach bokserskich.

Na Placu Łokietka w Brzesciu Kujawskim jubileuszowy Turniej Miast Królewskich w Boksie Olimpijskim. Impreza bardzo widowiskowa i na dobrym poziomie sportowym, publicznośc powitała gorącymi brawam [...]