wtorek, 14 styczeń 2020

28 FINAŁ WOŚP w CHOCENIU

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/5854-28-final-wosp-w-choceniu.html
100%auto
12 stycznia 2020 roku odbył się XXVIII Finał WOŚP. W Choceniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pom [...] 12 stycznia 2020 roku odbył się XXVIII Finał WOŚP. W Choceniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz szesnasty za sprawą Sztabu utworzonego przy Towarzystwie Kultury, Edukacji
i Promocji Gminy Choceń, Finałowe granie odbyło się w budynku Choceńskiego Centrum Kultury - Biblioteka. Hasło XXVIII Finału WOŚP brzmiało: „WIATR W ŻAGLE”. WOŚP 2020 grało na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej.

W tym roku Choceński Sztab zebrał rekordową kwotę 25.125,15 zł, którą przekazał na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

XXVIII Finał WOŚP w Choceniu rozpoczął się o godzinie 8:00 kwestą uliczną 24 wolontariuszy i sprzedażą ciast. O godz. 10:00 Choceński Klub Morsów wraz z Klubem Morsów z Lubrańca nad Jeziorem Borzymowskim (Plaża Choceń) włączył się kąpielą w akcję „Wiatr w Żagle!”. Od godziny 13:30
w Choceńskim Centrum Kultury - Biblioteka zbierano pieniądze w trakcie loterii fantowej, sprzedaży popcornu, waty cukrowej, kawy, herbaty, grochówki, chleba ze smalcem, jak również licznych licytacji prowadzonych przez Panią Joannę Kozińską oraz Pana Ariela Malinowskiego.

Licytowano między innymi:
  • voucher na weekend z Toyotą zatankowaną do pełna przekazany przez firmę Toyota Jaworski we Włocławku,
  • vouchery na rejs katamaranem po Zalewie Włocławskim ufundowane przez pracowników Przystani OSiR na Zalewie Włocławskim,
  • trąbę Prezesa Choceńskiego Klubu Morsów,
  • bon na jazdę testową najnowszym modelem samochodu opel.
  • piłki z autografami koszykarzy Mistrza Polski Anwilu Włocławek oraz piłkarzy nożnych Włocłavii Włocławek, liczne gadżety WOŚP oraz torty od niezawodnych sponsorów.
Popularną atrakcją dla dzieci były także zdjęcia z postaciami bajkowymi – myszką Miki i Minnie.

Razem z WOŚP zagrali strażacy OSP Choceń, którzy przygotowali pokaz wozów strażackich oraz sprzętu i umundurowania. Odbyły się występy wokalne oraz taneczne przygotowane przez uczniów ze szkół podstawowych w Choceniu, Wilkowicach i Śmiłowicach. Wystąpiły także: dzieci z Przedszkola Niepublicznego w Choceniu, Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Kujawska”, grupa woklana „ARTE”, chór gminny „Mi Alegria”, a także zespół wokalno-instrumentalny ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Choceniu. Choceńska publiczność ponownie miała możliwość posłuchać piosenek w wykonaniu zespołu muzycznego MarsaAlam z Torunia w składzie: Marcin Andrzejczak, Adam Zawarty, Roksana Sapota, którzy stworzyli na scenie niepowtarzalną atmosferę, porywając publiczność muzycznymi hitami do tanecznej zabawy. W programie tegorocznego finału gościnnie dla WOŚP w Choceniu zagrał „ADI” (Adam Janosh) gwiazda śląskich szlagierów, autor piosenek pt. „Wyspa marzeń”; „Ta noc jest tylko dla nas” czy „Ty jesteś moim szczęściem”. O godzinie 20:30 rozbłysło
w postaci fajerwerków przepiękne „Światełko do Nieba”.

Dyrekcja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Adama Mickiewicza oraz Sztab WOŚP w Choceniu pragnie podziękować wszystkim przyjaciołom choceńskiego Finału.

Dziękujemy Samorządowi Gminy Choceń na czele z Panem Wójtem Romanem Nowakowskim oraz Przewodniczącym Rady Gminy Choceń Panem Józefem Dąbrowskim za ufundowanie „Światełka do Nieba”.

Podziękowania kierujemy również do: dyrektorów i społeczności szkół podstawowych w Wilkowicach, Śmiłowicach i Choceniu, Niepublicznego Przedszkola w Choceniu, Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Choceniu, rodziców uczniów liceum i szkoły branżowej w Choceniu, rodziców przedszkolaków, strażaków z OSP Choceń, Dyrektora i pracowników Choceńskiego Centrum Kultury - Biblioteka, Policji, Hufca ZHP Powiatu Włocławskiego, wszystkich licytujących, sponsorów, wolontariuszy, prowadzących oraz artystów.

SERDECZNE DZIĘKUJEMY WAM ZA ZAANGAŻOWANIE I AKTYWNY WKŁAD W ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY. DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM ROKU PODCZAS XXIX FINAŁU WOŚP.
„GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ”.

Szef Sztabu: Michał Sompolski

Dyrektor Szkół: Tamara Mikołajczak

Powrót

Polecane artykuły:


Młody rolnik 2020 – dla kogo 150 tys. zł wsparcia?

Już od najbliższej środy, 3 czerwca, rusza nabór wniosków o premie dla młodych rolników, którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo. Mogą oni otrzymać 150 tys. zł wsparcia. ARiMR będzie pr [...]