wtorek, 15 wrzesień 2020

Dożynki w parafii św. Idziego w Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6244-dozynki-w-parafii-sw-idziego-w-choceniu.html
Odbyły się 13 września – wieniec dożynkowy i wiele innych plonów ziemi przygotowały sołectw [...] Odbyły się 13 września – wieniec dożynkowy i wiele innych plonów ziemi przygotowały sołectwa Niemojewo, Ługowiska i Borzymowice. Starostowie dożynek to p. Wiesława Jaworska z Niemojewa i p. Robert Frydrych z Borzymowic. Do Mszy św. śpiewał chór Mi Alegria z Chocenia. Po uroczystej Mszy św. starostowie i liczna reprezentacja wspomnianych sołectw przygotowała poczęstunek z tegorocznego chleba i tradycyjnie pieczonych w domu ciast, soków i owoców. We mszy udział wzięli radni gminni i powiatowi, w tym przewodniczący Rady p. Józef Dąbrowski i Wójt Gminy Roman Nowakowski.

Msza dożynkowa miała też drugą intencję – pamięci bohaterskich polskich żołnierzy, którzy polegli w bitwie pod Szczytnem w 1939 roku. Po mszy złożono także wieniec przy pomniku w Szczytnie. Z uwagi na pandemię nie było w tym roku możliwości zorganizowania tradycyjnej uroczystości.

Powrót

Polecane artykuły:


W rocznicę bitwy pod Szczytnem

W tym roku, w 81 rocznicę bitwy pod Szczytnem, w związku z epidemią Covid-19, zaplanowano dużo skromniejsze uroczystości. W dniu 13 września br., o godz. 11.30 podczas dożynek parafialnych zost [...]

Czasowe zawieszenie sprawowania opieki nad dziećmi w żłobku "Pomponik" w Choceniu