piątek, 23 październik 2020

Czyste Powietrze- zmiany w programie

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6307-czyste-powietrze-zmiany-w-programie.html
W dniu 21 października rozpoczął  się nabór wniosków w drugiej części programu „Czyst [...]

W dniu 21 października rozpoczął  się nabór wniosków w drugiej części programu „Czyste Powietrze” na podwyższony stopień dofinansowania, przygotowanej dla Polaków o niższych dochodach.          
W celu otrzymania wyższej dotację w kwocie maksymalnie do 37 tys. zł potrzebne będzie zaświadczenie o dochodach wydane przez gminę na podstawie żądań składanych przez beneficjentów. Żądanie można złożyć w urzędzie gminy osobiście, przesłać pocztą albo przez platformę ePUAP. O wydanie zaświadczenia należy się zwrócić do gminy zgodnie ze swoim adresem zamieszkania.

Zaświadczenie wydaje się beneficjentom o  dochodach miesięcznych do 1400 zł/os. (gospodarstwa wieloosobowe) lub do 1960 zł (gospodarstwa jednoosobowe).

Pozostali beneficjenci „Czystego Powietrza”, z rocznym dochodem do 100 tys. zł, są uprawnieni do podstawowego poziomu dofinansowania. Ponadto dla wszystkich – w rozliczeniu PIT – dostępna jest ulga termomodernizacyjna (do 53 tys. zł).

W związku z COVID-19 wydłużeniu uległ czas  realizacji przedsięwzięcia o dodatkowe pół roku. W celu wydłużenia okresu realizacji przedsięwzięcia, konieczne będzie złożenie stosownego wniosku do właściwego terytorialnie wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, który oceni jego zasadność i podejmie decyzję. Zmiana dotyczy umów zawartych w ramach wszystkich dotychczasowych wersji programu.

Ponadto na  stronie www.lista-zum.ios.edu.pl –dostępna jest nowa lista urządzeń i materiałów spełniających wymagania techniczne określone w programie „Czyste Powietrze”. Lista ZUM to pomoc dla wnioskodawców w wyborze kwalifikujących się do dofinansowania urządzeń grzewczych na paliwa stałe, ciekłe i gazowe, a także urządzeń wykorzystujących OZE (kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła) oraz materiałów izolacyjnych i stolarki okiennej i drzwiowej.

Powrót

Polecane artykuły:


Żłobki i przedszkola zamknięte

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostały w okresie od 27 marca 2021 r., do 9 kwietnia 2021 r., żłobki i przedszkola. Ważne! Rodzice mogą skorzystać z dodatkowego za [...]

Unijne pożyczki dla firm z woj. kujawsko-pomorskiego – od 0%

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o. zachęca firmy MŚP z regionu do korzystania z oferty pożyczek unijnych. Od 1 marca 2021 r. w K-PFP obowiązuje nowe, obniżone oprocentowanie po [...]