poniedziałek, 16 listopad 2020

„Aktywna tablica” - dofinansowanie dla szkół

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/6340-aktywna-tablica-dofinansowanie-dla-szkol.html
„Aktywna tablica” to Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczni [...] „Aktywna tablica” to Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020 – 2024.

Jeszcze w tym roku w ramach w/w programu trzy szkoły podstawowe z terenu Gminy Choceń zostaną wyposażone w interaktywne monitory dotykowe po 3 szt. dla każdej ze szkół. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa  i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę.

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy ogłosiło wykaz szkół, którym udzielono wsparcia finansowego. Po 14 tyś. zł otrzymają: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu, Szkoła Podstawowa w Wilkowicach i Szkoła Podstawowa im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach. Organ prowadzący szkołę będzie miał obowiązek wnieść wkład własny w kwocie 3,5 tys. zł. Całkowita wartość zadania dla szkół wyniesie w sumie 52,5 tys. zł (wsparcie finansowe 42 tys. zł + wkład własny 10,5 tys. zł).

Powrót

Polecane artykuły:


Pożar domu w Choceniu

W dniu wczorajszym po godzinie 13:00 na terenie Chocenia przy ul. Górniak wybuchł pożar. Niestety nie udało się uratować własciciela posesji, który prawdopodobnie uległ zaczadzeniu. W akcj [...]

Pożar domu w Czerniewicach

W dniu 23.11.2020 około godziny 15 doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Czerniewicach. Na miejscu pracowali strażacy OSP Choceń, OSP KSRG Czerniewice oraz JRG 1 Włocławek. Mieszkańcy zostal [...]