czwartek, 23 wrzesień 2021

Cymerman Mistrzem Polski Seniorów

W miniony weekend w Kartuzach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów Kick Light [...] W miniony weekend w Kartuzach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów Kick Light w Kickboxingu. W zawodach wzięło udział 258 zawodników reprezentujących 80 klubów z całej Polski, wśród nich znalazła się reprezentacja Akademii Mieszanych Sztuk Walki. Mistrzostwa były ostatnią szansą zakwalifikowania się do Kadry Polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata Seniorów i Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów. Zawodnicy Akademii Mieszanych Sztuk Walki po ciężkich pojedynkach wywalczyli tytuł Mistrza Polski. Amelia Cymerman wygrała wszystkie trzy pojedynki pewnie na punkty pokazując tym samym zdobywając tytuł Mistrzyni Polski Seniorów -60kg,została także wybrana najlepszą seniorką zawodów.

Wypowiedz Amelia: Miałam super okres przygotowawczy i z moim trenerem Danielem Tobjaszem wykonaliśmy kawał roboty. W pierwszym starcie na Mistrzostwach Polski Kick Light w seniorach zdobyłam złoty medal oraz zostałam wybrana najlepszą seniorką zawodów co bardzo mnie cieszy. Wcześniej jako kadetka i juniorka byłam w kadrze i zdobywałam Mistrzostwa Polski, mam nadzieję, że i tym razem dostanę powołanie i pojadę na Mistrzostwa Świata Seniorów. W finale spotkałam się z Dianą Dumałę, która jest bardzo dobrze ułożoną zawodniczką. Ale cały czas kontrolowałam walkę i nie było momentu, w którym mogłaby mi zagrozić.

Wypowiedz trener Daniel Tobjasz: Jestem bardzo zadowolony ze zdobycia przez Amelię tytułu Mistrza Polski, co potwierdza, że jesteśmy w czołówce polskiego kickboxingu. Amelia dostała się do Kadry Polski ,więc nie spoczywamy na laurach tylko bierzemy się do pracy ,gdyż już za miesiąc Mistrzostwa Świata Seniorów we Włoszech.