środa, 26 styczeń 2011

Prace odwodnieniowe nie tylko z myślą o autostradzie

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/701-prace-odwodnieniowe-nie-tylko-z-myl-o-autostradzie.html
Przy drodze Czerniewice - Wilkowice, w pobliżu cmentarza, trwa wykonywanie rowów w celu odpr [...]

 Przy drodze Czerniewice - Wilkowice, w pobliżu cmentarza, trwa wykonywanie rowów w celu odprowadzenia wody. - Poziom wód gruntowych jest wciąż bardzo wysoki - mówi wójt Roman Nowakowski. - Próbujemy odwodnić Czerniewice oraz plac buraczany.

 W tej części gminy zabudowa jest gęsta, wodę zaś widać nie tylko na polach, ale i w przydomowych ogródkach.

 - Robimy wszystko, by nie dostała się ona do domów - zapewnia wójt. W celu sprawnego prowadzenia tych prac gmina zakupiła nawet nową koparkę.

 

 Oddzielny problem dotyczy placu buraczanego, który docelowo ma służyć budowniczym autostrady A-1 jako miejsce składowania kruszywa. Wielotonowe ciężarówki muszą swobodnie poruszać się po tym terenie.

 Zgodnie z przewidywaniami w ciągu najbliższego roku przez bocznicę zostanie przewiezionych 2,5 miliona ton kruszywa! Teren nie może być więc grząski i podmokły. Prace odwadniające będą trwać tak długo, jak będzie to konieczne.

 

Powrót

Polecane artykuły:


Nawałnica na terenie Gminy Choceń

W dniu 21.06.2018r. przez teren naszej gminy przeszła nawalnica, w wyniku której uszkodzone zostały budynki mieszkalne, gospodarcze, tunele. Wszystkie osoby poszkodowane proszone są o zgłoszenia [...]

BĄDŹMY BEZPIECZNI W LESIE

Wakacje to idealny czas na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a nie ma nic przyjemniejszego jak szum drzew, chrzęst żwiru pod butami i ciepłe promienie słońca na twarzy, a to wszystko daje [...]