poniedziałek, 30 styczeń 2023

Podsumowanie 31 Finału WOŚP w Choceniu

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7586-podsumowanie-31-finalu-wosp-w-choceniu.html
100%auto
29 STYCZNIA 2023 roku odbył się 31 Finał WOŚP. W Choceniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy [...]

29 STYCZNIA 2023 roku odbył się 31 Finał WOŚP. W Choceniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dziewiętnasty za sprawą Sztabu utworzonego przy TKEiPG Choceń. Hasło 31 Finału WOŚP brzmiało: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie” - Chcemy wygrać z sepsą! - Finał dla wszystkich – małych i dużych”. Po raz pierwszy Finał WOŚP dotyczył wszystkich, i młodych, i starszych – tak jak zapowiedział Jerzy Owsiak.  31 Finał WOŚP w Choceniu rozpoczęliśmy już 21 stycznia I Turniejem Piłki Nożnej Halowej dla dzieci z rocznika 2014 i młodszych.W niedzielę 29 stycznia 2023 roku o godzinie 8:00 kwestę uliczną rozpoczęło 17 wolontariuszy na terenie całej Gminy Choceń.  Tradycyjnie jak co roku o godzinie 10:00 kluby morsów z Chocenia i Lubrańca nad Jeziorem Borzymowskim włączy się kąpielą oraz licytacjami w akcję finałową WOŚP.

Od 10 grudnia 2022 r. do 29 stycznia 2023 r. w 30 punktach takich jak: sklepy, firmy, zakłady fryzjersko-kosmetyczne, lokale gastronomiczne, w salonie tatuażu, aptece, kwiaciarni na terenie gminy Choceń znajdowały się  Firmowe Puszki  Stacjonarne. Zbiórka pieniędzy do Sztabowych Skarbon Stacjonarnych odbywała się również w Urzędzie Gminy Choceń, w Choceńskim Centrum Kultury – Biblioteka oraz w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Choceniu.

Jak co roku w zbiórkę pieniędzy aktywnie włączyły się Przedszkole Niepubliczne w Choceniu,  Niepubliczne Przedszkole „MIŚ” w Czerniewicach, Prywatne Przedszkole w Śmiłowicach, Żłobek „POMPONIK” z  Chocenia oraz szkoły podstawowe z Wilkowic, Śmiłowic i Chocenia.

Sztab WOŚP w Choceniu uruchomił też eSkarbonkę czyli wirtualną puszkę kwestarską. której wynik doliczony zostanie do ostatecznej sumy.

Podczas dokładnie 100 licytacji internetowych wylicytowano wiele atrakcyjnych fantów podarowanych od niezawodnych sponsorów: oficjalna piłkę mistrzostw świata w Katarze z autografem Szymona Marciniaka, liczne Vouchery takie jak: weekend z Toyotą z pełnym bakiem, lot szybowcem i awionetką kruszyńskiego aeroklubu, jazda quadem, samochodem terenowym, samochodem sportowym, karty podarunkowe do Leśnego Spa w Lubieniu Kujawskim. Natomiast przez choceńskich przedsiębiorców ufundowane zostały vouchery na tatuaż i sesję fotograficzną, vouchery do salonów urody, zakładów fryzjersko-kosmetycznych, sklepów odzieżowych z, koszulkę i piłki z autografami koszykarzy Anwilu Włocławek, koszulka i piłki z podpisami szczypiornistów Wisły Płock oraz piłkarzy nożnych Włocłavii Włocławek, rękodzieła, ciasta, jak również liczne gadżety WOŚP przekazane przez Fundację.

W tym roku na terenie Gminy Choceń Sztab choceński zebrał  kwotę: 45.000,50 zł. Kwotę ostateczną Sztab WOŚP w Choceniu przekaże na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gramy jak zwykle „do końca świata i jeden dzień dłużej”.

Sztab WOŚP w Choceniu

Link do fotogalerii: https://slochocen.edupage.org/album/#gallery/812

 

Powrót

Polecane artykuły:


Zebranie z sołtysami

W dniu 7 marca br., odbyło się spotkanie Wójta gminy Choceń Romana Nowakowskiego z sołtysami z terenu gminy Choceń. W spotkaniu uczestniczyli także pracownicy Urzędu Gminy oraz dzielnicowy z P [...]

Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Choceń 2023

W tym roku odbyła się już 10 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego Choceń 2023. To była wyjątkowa edycja, z cudownym klimatem, który stworzyli - Tancerze, Trenerzy, Rodzice, Kibi [...]