piątek, 14 lipiec 2023

Odprawa Ministra Rolnictwa z dnia 13.07.2023r.

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7873-odprawa-ministra-rolnictwa-z-dnia-13-07-2023r.html
Prezentujemy Państwu poniżej treść informacji Pana Roberta Telusa Ministra Rolnictwa i Rozwoju W [...] Prezentujemy Państwu poniżej treść informacji Pana Roberta Telusa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wczorajszej odprawy. Jednym z poruszonych tematów była susza.
"Rolnik będzie musiał złożyć wniosek o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy, tak jak to ma miejsce od 2020 r., za pośrednictwem aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą”. Aplikacja zostanie ponownie uruchomiona około 20 lipca br. Aplikacja jest obecnie poprawiana i ponownie ruszy około 20 lipca. Odpowiadając na pytania rolników, informuję, że nie przeszkadza, jeżeli zebrali już zboże. Jeżeli chodzi o aplikację, to można oszacować szkody również po zbiorach. Naszym celem jest wypracowanie takiej aplikacji, aby była ona funkcjonalna i pozwalała na obiektywne szacowanie strat – powiedział minister Robert Telus. Jeżeli różnica między szacunkami aplikacji i komisji nie będzie większa niż 25proc., będziemy wypłacać wyższą kwotę odszkodowania – poinformował minister. Przepisy prawa z zakresie powoływania komisji szacujących straty są obecnie na końcowym etapie procedowania. Minister zaznaczył, ze rozporządzenie będzie podpisane jutro. Na podstawie wniosku rolnika i raportu oszacowania szkód sporządzonego przez komisję aplikacja „sporządzi” protokół lub kalkulację".
W Urzędzie Gminy pomagamy Państwu założyć i jednocześnie potwierdzić profil zaufany-pokój nr 6. Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej www.chocen.pl.

Powrót

Polecane artykuły:


Przetarg na remont świetlicy i budowę drogi - ogłoszony

Ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji pn.:”Rewitalizacja przestrzeni po byłym PGR w miejscowościach Wichrowice i Olganowo”. Oferty można składać za pośrednictwem Platfor [...]