Zasłużeni dla rolnictwa

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/3246-zasluzeni-dla-rolnictwa.html
Rolnikom z naszej gminy przyznano honorową odznakę „Zasłużony dla rolnictwa”. Medale wręczo [...] Rolnikom z naszej gminy przyznano honorową odznakę „Zasłużony dla rolnictwa”. Medale wręczono podczas spotkania opłatkowego.
Odznaczenia otrzymali:
  • Pan Maksymilian Zasada zam. Nakonowo Stare. Od najmłodszych lat pracował wraz z rodzicami w gospodarstwie rolnym o powierzchni 19 ha. Od roku 1976 r., wraz z żoną prowadził gospodarstwo. W 2011 roku zmodernizował gospodarstwo przy udziale środków unijnych. W latach 2008 - 2010 zwiększył areał swojego gospodarstwa o 16 ha. W 1998 r., wstąpił w szeregi OSP Nakonowo Stare i został wybrany wiceprezesem. Swoją funkcję pełni do chwili obecnej.
  • Pan Teofil Czarniak, zam. Nakonowo Stare. Od 1963 r., prowadził wraz z żoną gospodarstwo rolne odziedziczone po rodzicach o areale 7 ha. Następnie przekazał je swojemu synowi. W roku 1958 r., wraz z okolicznymi mieszkańcami wsi założył OSP w Nakonowie Starym i aktywnie działał w zarządzie jednostki. W roku 1968 r., był głównym budowniczym nowej remizy w Nakonowie Starym. Od roku 1970 - 2010 był naczelnikiem tutejszej staży. Od 2010 r., członek honorowy jednostki. Działał czynnie w Zarządzie Gminnym OSP Choceń. Był mężem zaufania plantatorów buraka cukrowego przy cukrowni Brześć Kujawski w latach 1975 - 1983.
  • Pan Michał Dezor, zam. Lijewo. Po ukończeniu Technikum Rolniczego w Sypniewie przejął gospodarstwo rolne po matce w 1971 r., o areale 18 ha. Od 1988 r., Prezes OSP Nakonowo Stare. W tym samym roku powierzono mu funkcję komendanta Gminnego OSP Choceń, swoją funkcję pełni nieprzerwanie od 27 lat. Członek Zarządu Powiatowego OSP od 2000 r. Jest członkiem Zarządu Wojewódzkiego OSP od 2005 r., w latach 1989 - 2002 radny Gminy Choceń. Przez okres 4 lat był delegatem do Sejmiku Województwa Włocławskiego. Przez pięć kadencji pełnił funkcję ławnika w sądzie karnym i sądzie pracy.
Odznaczonym gratulujemy.

Powrót

Polecane artykuły:


Smutna informacja

Z docierających do nas informacji wynika, iż dziś w nocy zginęła tragicznie nauczycielka Przedszkola Samorządowego w Choceniu. Nieoficjalnie: do nieszczęścia doszło w nocy. Pani Monika zosta [...]

Siłowe otwieranie drzwi (i nie tylko) organizowane przez FireTrap.pl to kolejne szkolenie, na którym doskonalili swoje umiejętności strażacy OSP Choceń.

Jest to ważna umiejętność, która jest często używana podczas akcji ratunkowych, zwłaszcza w sytuacjach, gdzie konieczne jest szybkie wejście do budynku w celu ewakuacji lub gaszenia pożaru o [...]