Mistrzynie na opłatku

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/3247-mistrzynie-na-oplatku.html
Zaproszeni goście oraz mieszkańcy w czasie spotkania opłatkowego mogli poznać trzy młode zawodn [...] Zaproszeni goście oraz mieszkańcy w czasie spotkania opłatkowego mogli poznać trzy młode zawodniczki Akademii Mieszanych Sztuk Walki, które mają na swoim koncie wiele sukcesów sportowych. Są wielokrotnymi zdobywczyniami złotych i srebrnych medali na zawodach rangi krajowej.

  • Amelia Cymerman uczennica I klasy gimnazjum zdobyła Mistrzostwo Polski w dyscyplinie sumo-grappling i Mistrzostwo Świata kickboxing (lightcontact do 45 kg) w Hagen .
  • Marta Chomicz również uczennica I klasy gimnazjum zajęła 1 miejsce na Międzynarodowych Zawodach Shindokai-Kan Karate o Puchar Instytutu Polskiego w Wilnie i Wicemistrzostwo Świat w Hagen w konkurencji kickboxing (K-1 rules do 50 kg)
  • Justyna Cymerman uczennica 5 klasy Szkoły Podstawowej w Wilkowicach zdobywczyni II miejsca na Międzynarodowych Zawodach Shindokai-Kan Karate o Puchar Instytutu Polskiego w Wilnie. Na Mistrzostwach Świata zajęła III miejsce kickboxing (low kick do 35 kg).
Dziewczęta promują gminę w całym kraju i za granicą. W tym roku po czterech latach wytrwałych treningów osiągnęły pierwsze swoje ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej. Wiele ciepłych słów usłyszał także trener Pan Daniel Tobjasz, za przygotowanie dziewcząt do mistrzostw. Wójt Gminy – Roman Nowakowski przekazał dla zawodniczek stypendium szkolne za sukcesy sportowe.

Powrót

Polecane artykuły:


Policyjne statystyki w zakresie przestępstw

Opublikowano policyjne statystyki w zakresie przestępstw w 2022 r., wg miejsca stwierdzenia. Poniżej Gmina Choceń na tle gmin w powiecie włocławskim. Gmina miejsca Liczba K [...]

Zawody strzeleckie z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przeprowadzone zostały zawody strzeleckie, zwycięzców tych zawodów uhonorowano w dniu 11 listopada br. Wręczenia nagród dokonali: Wójt Gminy Choce [...]