Autostrada w drzewach

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/3366-autostrada-w-drzewach.html
Rodzice ze Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach wyszli z inicjatywą by pas gruntu przy autostradzie [...] Rodzice ze Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach wyszli z inicjatywą by pas gruntu przy autostradzie obsadzić drzewami. Co więcej zadeklarowali osobisty udział w sadzeniu drzewek. O potrzebie takich nasadzeń nie trzeba nikogo przekonywać. Odbyło się spotkanie z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad. Rodziców reprezentował Pan Piotr Piątkowski z Szatek i Pani Ewelina Grochowina z Szatek. Pani Agnieszka Tokarz- Janczarska z-Ca dyr. Ds. inwestycji bardzo pozytywnie odniosła się do inicjatywy rodziców. Przychylnie też ustosunkował się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu deklarując pomoc w pozyskaniu sadzonek. Przewidujemy nasadzenie 30- 40 tysięcy drzewek wzdłuż obydwu pasów autostrady. Również samorząd będzie wspierał tę inicjatywę. Potrzebna będzie także pomoc innych ludzi i organizacji. Życzymy powodzenia.

Powrót

Polecane artykuły:


Spotkanie dla przedsiębiorców z Miasta Włocławek oraz powiatu włocławskiego

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Urząd Miasta Włocławek, FLEX HR oraz Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku zapraszają na Spotkanie dla przedsiębiorców z Miasta Włocławek oraz powia [...]

Edukacja przedszkolna

W ubiegłym roku 2022/2023 w naszych przedszkolach i oddziałach zerowych było 248  dzieci, a z edukacji przedszkolnej poza naszą gminą korzystało 42 uczniów. W roku bieżącym 2023/2024 sy [...]