czwartek, 07 styczeń 2016

Orszak Trzech Króli - po raz pierwszy w Choceniu

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/ck-b-chocen/3279-orszak-trzech-koli.html
6 stycznia ulicami 420 miejscowości w Polsce i szesnastu miast za granicą przeszły Orszaki Trzech [...] 6 stycznia ulicami 420 miejscowości w Polsce i szesnastu miast za granicą przeszły Orszaki Trzech Króli. Nie inaczej było w Choceniu!
Premierowy Orszak Trzech Króli zgromadził sporą grupę mieszkańców naszej gminy, którzy mimo zimowej aury postanowili spędzić czas razem z nami. Po Mszy Świętej w kościele p.w. Św. Idziego w Choceniu, prowadzeni przez Trzech Króli, w towarzystwie dwórek, rycerzy, pastuszków, wojowników odwiedzili króla Heroda a trudną drogę zakończyła wizyta w stajence usytuowanej w Choceńskim Centrum Kultury – Bibliotece.
Orszak Trzech Króli muzyczną klamrą zamknął tradycyjny już koncert kolęd. Na scenie zaprezentowali się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Śmiłowice, zespół folklorystyczny „Śmiłowiónki”, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia kujawska” oraz Chór Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu. Po koncercie odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym i fotograficznym.

Wyniki konkursów w linku:
http://cck.chocen.pl/130-wyniki-konkursu-plastycznego.html

Dziękuję szkołom: SP Choceń, SP Śmiłowice, Gimnazjum w Choceniu za aktywne uczestnictwo w orszaku, Parafii Św. Idziego w Choceniu, pracownikom stołówki, pracownikom CCKB, strażakom OSP Choceń, wspaniałym królom oraz władzom samorządowym na czele z Wójtem Gminy – Panem Romanem Nowakowskim za przychylność i pomoc w organizacji.

Dyrektor CCKB
Ariel Malinowski

Powrót

Polecane artykuły:


Termomodernizacja szkoły w Choceniu

W dniu dzisiejszym podpisana została umowa na realizację inwestycji pn. Termomodernizacja i modernizacja kompleksu szkolnego w Choceniu. Najkorzystniejsza ofertę złożyła firma PRZEDSIĘBIORSTWO [...]

Przetarg na remont świetlicy i budowę drogi - ogłoszony

Ogłoszony został przetarg na realizację inwestycji pn.:”Rewitalizacja przestrzeni po byłym PGR w miejscowościach Wichrowice i Olganowo”. Oferty można składać za pośrednictwem Platfor [...]