W sobotę, 19 sierpnia wystartowały rozgrywki seniorów w piłkę nożną w ramach A klasy – grup [...] W sobotę, 19 sierpnia wystartowały rozgrywki seniorów w piłkę nożną w ramach A klasy – grupa podokręgu włocławskiego nr 2. Naszą gminę w rozgrywkach reprezentuje drużyna piłkarzy GTS Unia Choceń, której skład przedstawia się następująco:
Bramkarze: Łukasz Byber, Marcin Borowski, Damian Muszyński.
Obrońcy: Dawid Komorowski, Patryk Młynarkiewicz, Piotr Marciniak, Arkadiusz Ruciński, Mikołaj Matusiak, Mariusz Lewandowski, Jakub Skórzewski, Krystian Witkowski, Damian Krasucki
Pomocnicy: Łukasz Lewandowski, Jakub Rosiak, Kamil Malczak, Mateusz Niewiadomski, Miłosz Afeltowicz, Michał Dziedzic-Kamiński, Grzegorz Nowakowski, Krzysztof Wołyniak, Kamil Pawłowski, Mateusz Malinowski, Younes Sebbar, Andrzej Frąckiewicz, Arkadiusz Jóźwiak, Patryk Piasecki, Piotr Kołodziejczak
Napastnicy: Tomasz Lewandowski, Maciej Małecki, Patryk Czarnecki, Hubert Machalski

Pierwszy mecz Unia zagrała z drużyną Orzeł Służewo, kończąc spotkanie rewelacyjnym wynikiem 6:1. O meczu możemy przeczytać na stronie drużyny:

„Z wysokiego C rozpoczęli piłkarze Unii sezon 2017/2018. Wypada mieć tylko nadzieję, że okazała wygrana nad ekipą ze Służewa to pierwsze z wielu zwycięstw, jakie uda się odnieść w rozpoczętych w sobotę rozgrywkach.

Mecz rozpoczął się od groźnych sytuacji stworzonych przez gości. Po jednym z uderzeń piłka w 9 minucie zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Borowskiego. W 11 minucie indywidualna akcja Matusiaka zakończyła się minimalnie niecelnym strzałem. Siedem minut później T. Lewandowski ładnie opanował piłkę zagraną z głębi pola, lecz uderzył zbyt słabo, aby zaskoczyć bramkarza Orła. Kilka chwil później poprzeczka uratowała Unię przed stratą bramki. W 21 minucie wynik spotkania otworzył Dziedzic-Kamiński. Po wrzucie z autu piłkę strącił Ł. Lewandowski w ten sposób, iż dotarła ona do Michała, który silnym uderzeniem skierował ją do siatki. W 35 minucie przed utratą drugiej bramki gości uchroniła decyzja sędziego, który zasygnalizował, iż na "spalonym" znajdował się Małecki. Minutę później po uderzeniu przez zawodnika Orła z rzutu wolnego pewnie interweniował Borowski. W 39 minucie Małecki próbował szczęścia bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego, jednak bez powodzenia.

Drugą połowę Unia rozpoczęła w najlepszy z możliwych sposobów - w 47 minucie po dośrodkowaniu z głębi pola Niewiadomski uderzeniem głową zdobył 2 bramkę dla Unii. Mateusz poszedł za ciosem i w 55 minucie po raz kolejny umieścił piłkę w siatce, tym razem po indywidualnej akcji przeprowadzonej na lewej flance boiska. Orzeł próbował wciąż swoich sił, jednak czujny był Borowski, który w 58 minucie dobrze reagował po uderzeniu z dystansu. Kilka minut później przypomniał o sobie w najlepszy z możliwych sposobów T. Lewandowski - na przestrzeni kilkudziesięciu sekund zdobywając dwie bramki. Najpierw skorzystał z asysty Jóźwiaka, następnie zaś po indywidualnej akcji pokonał silnym strzałem goalkeepera przyjezdnych. W 72 minucie hattricka skompletował Niewiadomski, uderzając w prawy róg bramki po dograniu Małeckiego. Goście honorowe trafienie uzyskali po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym.”

Więcej informacji o spotkaniu na: uniachocen.futbolowo.pl

Przypomnijmy, że od maja 2017 r. Unia ma nowego trenera a jest nim Dariusz Szulczewski, który w swoim CV ma zapisane między innymi prowadzenie takich zespołów jak MGKS Lubraniec, Mień Lipno czy Lech Dobre.