wtorek, 11 kwiecień 2017

III Festiwal Piosenki Ludowej „Kujawskie Śpiewanie”- Wilkowice 2017r.

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/47-wilkowice/3993-iii-festiwal-piosenki-ludowej-kujawskie-spiewanie-wilkowice-2017r.html
Muzyka łączy pokolenia,o tym przekonaliśmy się 6 kwietnia 2017r. W związku z III edycją Festiw [...] Muzyka łączy pokolenia,o tym przekonaliśmy się 6 kwietnia 2017r. W związku z III edycją Festiwalu Piosenki Ludowej „Kujawskie Śpiewanie” do Szkoły Podstawowej w Wilkowicach przybyli młodzi artyści , którzy prezentowali swoje umiejętności wokalne przed seniorami, pokoleniem dojrzałym oraz swoimi rówieśnikami. Śpiewacy ludowi reprezentowali szkoły naszego regionu, tj: Śmiłowice, Nakonowo, Grabkowo, Boniewo, Kaliska, Kłobię, Kanibród i oczywiście Wilkowice. Rozbrzmiewające kujawiaczki, mazurki poruszały dusze, serca i nogi widzów oraz jury.  Artyści byli oceniani przez profesjonalne jury, tj. p.Danutę Kaczmarek, p.Tomasza Majchrzaka oraz ks.Tomasza Krola.

W konkursie wyłoniono I, II i III miejsce w 2 kategoriach wiekowych. Zwycięzcami zostali:

w kategorii klasy 1-3
I miejsce-Alicja Borowiecka SP Śmiłowice,
II miejsce- Martyna Nowakowska ZS Kłobia,
III miejsce- Alicja Czerwińska SP Wilkowice
Wyróżnienie otrzymała - Zuzanna Matczak SP Kaliska
Nagroda indywidualna – Weronika Burska ZS Boniewo

w kategorii klasy 4-6
I miejsce-Julia Jędrusik SP Kaliska,
II miejsce- Zuzanna Piasecka SP Śmiłowice,
III miejsce – Oliwia Soborska SP Kanibród
Wyróżnienie otrzymali: Krzysztof Wojciechowski ZS Boniewo
Aniela Stasiak SP Śmiłowce
Nagroda indywidualna -Daria Rosiak SP Wilkowice

Uczestnicy Festiwalu bardzo wysoko ocenili przebieg spotkania, gdyż oprócz możliwości zaśpiewania mieli okazję zintegrować  się podczas mini kursu tańca ludowego  oraz skosztować pyszności przygotowanych przez organizatorów.

Koordynatorzy Festiwalu p. Kinga Gawłowska i p. Miłosz Kierzkowski dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom  za świetną zabawę, jury za  emocjonujące obrady, panu  dyrektorowi Markowi Zapiecowi za wsparcie oraz uczniom i pracownikom naszej szkoły za pomoc w organizacji konkursu.

Powrót

Polecane artykuły:


Nawałnica na terenie Gminy Choceń

W dniu 21.06.2018r. przez teren naszej gminy przeszła nawalnica, w wyniku której uszkodzone zostały budynki mieszkalne, gospodarcze, tunele. Wszystkie osoby poszkodowane proszone są o zgłoszenia [...]

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW 2/2018

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki informuje o możliwości składania wniosków o udzielenie wsparcia na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGDw ramach działan [...]