środa, 26 wrzesień 2018

Sabotażyści w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/48-smilowice/5008-sabotazysci-w-szkole-podstawowej-w-smilowicach.html
Dnia 20 września 2018 roku rozegrano w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach eliminacje do Mistrzostw [...] Dnia 20 września 2018 roku rozegrano w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach eliminacje do Mistrzostw Polski. W rozgrywkach wzięło udział 43 zawodników i zawodniczek ze Śmiłowic oraz zaproszeni goście z Włocławka.

Już po raz drugi do Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach zawitali gracze, którzy zmierzyli się w grę karcianą wydawnictwa G3 – „Sabotażysta”. W grze uczestnicy wcielają się w kopaczy (samoluba), których zadaniem jest dotarcie do złota lub sabotażystów, którzy przeszkadzają im w tym zadaniu. Do dyspozycji graczy są różnego rodzaju karty m.in. budujące tunel, burzące go, blokujące.

Rywalizacja była zacięta i trwała ponad 5 godzin. Zwycięsko ze zmagań wyszedł ubiegłoroczny triumfator Mikołaj Szarecki z klasy VII SP w Śmiłowicach, który w finale nie pozostawił złudzeń przeciwnikom i tym samym zdobył główną nagrodę – grę „BONK” od wydawnictwa G3. Drugie miejsce wywalczyła Samira Andrzejewska z klasy VIII z SP w Śmiłowicach (nagroda gra „Othello” od G3), a na trzecim miejscu podium sklasyfikowano Wiktorię Zawacką z Włocławka (nagroda gra „Cut the rope” od G3). Warto wspomnieć, że Wiktoria Zawacka to brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w „Sabotażystę”.

Zarówno Mikołaj, Samira, jak również Wiktoria oprócz nagród wywalczyli awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się 15 października 2018 roku w Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku. Tam będą mieli szanse na awans do finału Mistrzostw Świata, który odbędzie się w tym roku w Warszawie.

Zawody zorganizował i poprowadził Radosław Babiński – opiekun koła gier planszowych przy Szkole Podstawowej w Śmiłowicach.

Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom oraz zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Sławomir Gwardecki

Powrót

Polecane artykuły:


Rekrutacja do żłobka „Pomponik” na rok szkolny 2023/2024

Już 3 kwietnia rusza nabór na miejsca w żłobku na okres od 01 września 2023 do 31 sierpnia 2024 roku. Serdecznie zapraszamy do zapisów dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat. Proszę o zapoznanie [...]

Gratulacje dla Pani Komendant

Kierownik Posterunku Policji w Choceniu i nasza mieszkanka Pani aspirant Monika Sroka awansowała. Rozkazem personalnym z dniem 1 marca br. została powołana na stanowisko Komendanta Komisariatu Poli [...]