FERIE 2009 dla dzieci z gminy Choceń

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/274-ferie-2009-dla-dzieci-z-gminy-choce.html
Szkoły Podstawowe w Choceniu, Śmiłowicach oraz w Wilkowicach wraz z Gminą Choceń zapewniają, [...] Szkoły Podstawowe w Choceniu, Śmiłowicach oraz w Wilkowicach wraz z Gminą Choceń zapewniają, że najmłodsze dzieci w czasie ferii nie będą się nudziły...
    W dniach w dniach 16-18 lutego 2009 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu zorganizowane będą trzydniowe zimowiska dla 90 uczniów. W programie zimowisk znajdują się m.in.: wyjazd do Planetarium w Toruniu, do Multikina we Włocławku, a także na basen w Gostyninie. Po powrocie do szkoły na uczniów będzie czekał ciepły posiłek.
W Szkole Podstawowej  w Wilkowicach  w tym samym czasie ferie spędzało będzie prawie 50 uczniów. Plan zimowisk obejmuje m.in. wyjazdy: na basen do Gostynina, do teatru w Toruniu, zwiedzanie starego toruńskiego miasta, pobyt w MC DONALD, pobyt w obserwatorium, zwiedzanie Wyższej Szkoły Informatyki oraz Galerii Myśliwskiej  w Nowej Wsi.
    Natomiast Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach organizuje pięciodniowe zimowiska dla 40 uczniów. Plan zimowisk obejmuje m.in.: wyjazd na basen do Gostynina, wyjazd do Multikina we Włocławku. Zapewniono także kino objazdowe i  teatr „ ART-RE” z Krakowa. W szkole odbywać się będą również konkursy, gry i zabawy świetlicowe. Szkoła zapewnia uczniom śniadanie i obiad.
    W/w zadania będą w znacznej części refundowane przez Gminę.
    Wszystkich zainteresowanych informujemy również, że Szczep z Chocenia Hufca ZHP Włocławek Powiat organizuje czterodniowy „Rajd Myśli Braterskiej”. Odbędzie się on w dniach 22-25.02.2009 r. w Szkole Podstawowej SPSK w Warząchewce.    
    Głównym celem zlotu jest rozpoczęcie kampanii bohater naszego hufca, którym będzie 14 pp. Ponadto celem rajdu jest m.in. zdobycie sprawności „sanitariusza” oraz „terenoznawcy”. W programie przewidziane są zajęcia edukacyjne, prozdrowotne, z pierwszej pomocy oraz uroczyste „świeczkowisko” z   gośćmi i sponsorami sztandaru, a także nocny bieg harcerski zakończony ogniskiem i uroczystością złożenia przyrzeczenia harcerskiego przez nowych członków drużyn. Gmina na realizację wyżej wymienionego zadania przekaże środki finansowe.

Powrót

Polecane artykuły:


Wycieczka do Warszawy

Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Choceń i Szkoła Podstawowa im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach zaprasza społeczność naszej gminy do udziału w wycieczce do Warszawy w 80 - rocznicę wybuchu powst [...]

Autobusem na wybory - informacja o organizacji przewozu pasażerskiego w dniu wyborów 21 lipca 2024 r.

Z myślą o osobach, które nie mogą samodzielnie dojechać na głosowanie, zorganizowano bezpłatny transport do lokali wyborczych. Udostępniamy rozkład jazdy obowiązujący w niedzielę 21 lipca [...]