piątek, 05 kwiecień 2024

Zaproszenie na VI Festiwal ,,Kujawskie Śpiewanie” do Wilkowic

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/47-wilkowice/8379-zaproszenie-na-vi-festiwal-kujawskie-spiewanie-do-wilkowic.html
W tym roku 15 kwietnia o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Wilkowicach odbędzie się VI Festiwa [...]

W tym roku 15 kwietnia o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Wilkowicach odbędzie się VI Festiwal Piosenki Ludowej ,,Kujawskie Śpiewanie”. Serdecznie zapraszamy tego dnia wszystkich miłośników muzyki, którzy chcą poczuć klimat naszego regionu i wspólnie z nami podziwiać małych artystów.

Festiwal zainaugurowany został w roku 2016 i organizowany jest corocznie, jednak w latach 2020 i 2022  nie odbył się z powodu pandemii Covid-19. To jedyna przerwa w ciągłości konkursu. Pomysłodawcami festiwalu są nauczyciel muzyki i kapelmistrz Miłosz Kierzkowski, nauczyciel Pani Kinga Gawłowska, a także emerytowany Dyrektor Pan Marek Zapiec. Corocznie do konkursu zapraszane są przedszkola i szkoły z terenu gminy Choceń oraz gmin ościennych.

Czytaj więcej...

czwartek, 28 marzec 2024

Sensoryczna pisanka

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/47-wilkowice/8360-sensoryczna-pisanka.html
Święta coraz bliżej, a wraz z nimi zadanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysł [...]

Święta coraz bliżej, a wraz z nimi zadanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami” – sensoryczna pisanka. Każdy z przedszkolaków ozdobił swoją pisankę.  Dzięki kreatywności, naturalnej dziecięcej ciekawości oraz potrzebie doświadczania zmysłowego powstały fantastyczne, unikatowe wzory  pisanek wykonane z połączenia naturalnych elementów. Celem zadania było usprawnienie motoryki małej, rozwój wyobraźni i estetyki oraz świetna zabawa. Dzięki takim działaniom stymulujemy rozwój wielozmysłowy u dziecka, który ma duży wpływ na proces jego uczenia się.

Czytaj więcej...

piątek, 15 marzec 2024

Witamy w Naszej bajce…

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/47-wilkowice/8336-witamy-w-naszej-bajce.html
14 marca odbyły się dni otwarte w Szkole Podstawowej Wilkowicach. Na tę okazję nauczyciele stw [...]

14 marca odbyły się dni otwarte w Szkole Podstawowej Wilkowicach. Na tę okazję nauczyciele stworzyli trzy sale aktywności dla dzieci:

  1. Warsztat małego artysty - zajęcia kreatywno- plastyczne.
  2. Sensoryczny tor przeszkód i trening rączek.
  3. Pracownia małego programisty, operatora robotów Robo i Dach.

Podczas dnia otwartego gościliśmy w progach naszej szkoły Wójta Gminy Choceń Pana Romana Nowakowskiego wraz z Radnym Rady Powiatu Panem Dawidem Dalmannem, licznie zgromadzili się także rodzice wraz z dziećmi. Uczniowie starszych klas zaprezentowali powitalny taniec, następnie Dyrektor Szkoły Pani Monika Leśniewska przedstawiła ofertę szkoły. Dzieci otrzymały z rąk Pana Wójta i Radnego Rady Powiatu pamiątkowe plecaki i odblaskowe breloczki. Po oficjalnym otwarciu dzieci wraz z rodzicami udali się obejrzeć szkołę i wziąć udział w przygotowanych zajęciach. Nagrodą za udział we wszystkich aktywnościach były pamiątkowe brokatowe tatuaże wykonywane przez koleżanki ze starszych klas.

Czytaj więcej...

poniedziałek, 26 luty 2024

Kolejne sale lekcyjne w Szkole Podstawowej w Wilkowicach zmieniły swój wygląd.

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/47-wilkowice/8293-kolejne-sale-lekcyjne-w-szkole-podstawowej-w-wilkowicach-zmienily-swoj-wyglad.html
Ferie zimowe dobiegły końca a uczniowie kolejnych trzech klas Szkoły Podstawowej w Wilkowicach wr [...]

Ferie zimowe dobiegły końca a uczniowie kolejnych trzech klas Szkoły Podstawowej w Wilkowicach wrócą do odmienionych sal lekcyjnych. Dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Gminy Choceń, w trakcie ferii zimowych, tak jak było to zaplanowane, odświeżono wygląd pomieszczeń, w których prowadzone są zajęcia z klasami 5, 7 i 8. Dzięki przychylności Organu Prowadzącego Szkołę w ciągu ostatniego roku wymieniliśmy wszystkie wysłużone ławki i stoliki, zakupiliśmy szafki skrytki indywidualne dla wszystkich uczniów klas I-III oraz odświeżyliśmy prawie wszystkie sale lekcyjne.

Czytaj więcej...

czwartek, 15 luty 2024

Ferie w SP Wilkowice

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/47-wilkowice/8274-ferie-w-sp-wilkowice.html
Ferie zimowe w Wilkowicach rozpoczęliśmy odlotowym poniedziałkiem. Uczniowie klas od klas 0-8 wyb [...]

Ferie zimowe w Wilkowicach rozpoczęliśmy odlotowym poniedziałkiem. Uczniowie klas od klas 0-8 wybrali się do Parku rozrywki ,,Mandoria", który mieści się w Rzgowie. "Mandoria" zachwyciła, oczarowała i podniosła trochę adrenalinę. Wszystkie dzieciaki  sprawdziły się na karuzelach, zjeżdżalniach i rollercoasterach. To była super wycieczka!

W drugi dzień szkolnych zimowisk gościliśmy w Multikinie. Klasy 0-3 obejrzały "Wyfrunięci", a klasy 4-8 "Emma i czarny jaguar". Po pełnych pozytywnych emocji seansach filmowych dzieciaki wybrały się do restauracji McDonald. Ten dzień był ciekawy i smaczny.

Ostatniego dnia ferii zimowych uczniowie mieli zorganizowany czas w szkole. Na dzieci czekała moc atrakcji, zajęcia techniczno-plastyczne, robotyka, pierwsza pomoc przedmedyczna poprowadzona przez firmę Flamo oraz zajęcia sportowe.

Czytaj więcej...

poniedziałek, 29 styczeń 2024

Noworoczny Turniej Tenisa Ziemnego

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/47-wilkowice/8231-noworoczny-turniej-tenisa-ziemnego.html
Dnia 27 stycznia w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Wilkowicach rozegrano XI Noworoczny Turniej [...] Dnia 27 stycznia w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Wilkowicach rozegrano XI Noworoczny Turniej Tenisa Ziemnego. Nagrodą główną były puchary ufundowane przez Przewodniczącego Rady Gminy w Choceniu pana Józefa Dąbrowskiego. Na korcie rywalizowali zawodnicy z Włocławka,Brześcia Kujawskiego , Izbicy Kujawskiej oraz Kowala.Na pierwszym miejscu podium stanął ubiegłoroczny triumfator imprezy Rafał Kamiński z Włocławka, puchar za drugie miejsce przypadł Damianowi Marcinkowskiemu z Włocławka a na ostatnim miejscu podium stanął Mariusz Krzyżanowicz z Izbicy Kujawskiej. Dziękujemy za udział w turnieju i zapraszamy do Wilkowic w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

piątek, 26 styczeń 2024

Dziadkowie są wspaniałą mieszanką opiekuńczych gestów, śmiechu, pięknych opowieści i miłości

https://www.chocen.pl/urzad-gminy/jednostki-organizacyjne/placowki-oswiatowe/47-wilkowice/8229-dziadkowie-sa-wspaniala-mieszanka-opiekunczych-gestow-smiechu-pieknych-opowiesci-i-milosci.html
19 stycznia 2024r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilkowicach z klas 0-8 zaprezentowali występ art [...]

19 stycznia 2024r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilkowicach z klas 0-8 zaprezentowali występ artystyczny dla Babć i Dziadków. Najlepsze życzenia od wnuków dla dziadków zostały przedstawione w formie pięknych wierszyków, wzruszających piosenek, porywających choreografii tanecznych oraz zabawnego kabaretu. Występy nagrodzone były oklaskami i szerokimi uśmiechami najukochańszych dziadków. Po części artystycznej odbył się słodki poczęstunek.

25 stycznia 2024r. na zaproszenie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Chocenia gościliśmy w Choceńskim Centrum Kultury i Biblioteka z występami przygotowanymi z okazji Dnia Babci i Dziadka. Swój program artystyczny zaprezentowali uczniowie z oddziału przedszkolnego, klas II-IV oraz klasy VI a. Piosenki, wiersze, układy taneczne i kabaret bardzo przypadły do gustu seniorom, którzy każdorazowo nagradzali młodych artystów gromkimi brawami. Wśród zaproszonych gości obecni byli także Wójt Gminy Pan Roman Nowakowski, Sekretarz Gminy Pani Agnieszka Świątkowska, Ksiądz Proboszcz Mieczysław Łaszczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy Choceń Pan Józef Dąbrowski wraz z Radnymi Rady Gminy Choceń. Publiczność reagowała wzruszeniem, śmiechem i oklaskami na przygotowane występy. Na koniec swoje talenty wokalne, w dobrze znanych Babciom i Dziadkom polskich utworach zaprezentowały uczennice: Jessika Czajkowska, Olivia Czajkowska i Małgorzata Nejman. Dyrektor Szkoły złożyła życzenia, podziękowania a uczniowie naszej szkoły przekazali wszystkim seniorom słodki upominek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obchodów Dnia Babci i Dziadka w albumie fotograficznym na stronie: https://spwilkowice.edupage.org/

Czytaj więcej...