Włocławek tryumfatorem turnieju koszykówki

W ostatnia sobotę na hali sportowej w Choceniu odbył się VI Otwarty Turniej Koszykówki o [...]  W ostatnia sobotę na hali sportowej w Choceniu odbył się VI Otwarty Turniej Koszykówki o puchar Kierownika GOSiR. Mimo wielu zgłoszeń ostatecznie w turnieju zgrało 10 drużyn takich jak: Tune Squad z Solca Kujawskiego, Sportznami.pl z Bydgoszczy, Tax Wizards z Płocka, Izolbet Basket z Gostynina, Orzeszki z Denver z Gniezna, City Hotel Team z Bydgoszczy i 4 drużyny z Włocławka: PWSZ, BHP Expert, Autoserwis oraz UKS Feniks.

Drużyny podzielone zostały na 3 grupy, w których zagrały „każdy z każdym”. Poniżej rozkład punktacji po I etapie:
3.    PWSZ – 0 pkt.
Do drugiego etapu turnieju awansowało 8 najlepszych zespołów, które w rozstawieniu pucharowym rozegrały kolejne spotkania.

BHP Expert : PWSZ – 35:12

Do meczu o III miejsce przystąpiły drużyny Orzeszki z Denver i PWSZ.  Brak ławki rezerwowych Orzeszków na pewno przyczynił się do słabszej gry drużyny. PWSZ dzielnie bronił miejsca z zeszłorocznego turnieju i ostatecznie pokonał drużynę z Gniezna 25:14.
W finale zmierzyły się dwie włocławskie drużyny: Autoserwis i BHP Expert. Jak przystało na finał kibice mogli nacieszyć oko dobrą, sportową rywalizacją. Tytuł mistrza zdobyła drużyna BHP wygrywając 39 do 27.

Możemy być dumni z włocławskiej amatorskiej koszykówki gdyż 3 drużyny z 4 grających w turnieju zajęły wszystkie miejsca na podium pokonując drużyny chociażby z Bydgoszczy, Solca Kuj, Gniezna, Płocka czy Gostynina.

Organizatorzy przyznali również indywidualne wyróżnienia.  Najlepszym rzucającym został Michał Kamiński z drużyny Orzeszki z Denver (64 pkt.) a tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł Mateuszowi Piekarskiemu z BHP Expert. W trakcie turnieju rozgrano konkurs „rzutów za trzy”, który wywalczył najlepszy rzucający – Michał Kamiński.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale i dyplomy. Wszyscy zawodnicy mogli skorzystać z wody mineralnej i ciepłego posiłku.