Zasłużeni dla rolnictwa

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/3023-zasueni-dla-rolnictwa.html
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał trzynastu rolnikom z naszej gminy odznakę honorową &bdq [...]
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał trzynastu rolnikom z naszej gminy odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Wyróżnienia zostaną wręczone podczas najbliższych dożynek gminno – parafialnych w dniu 6 września 2015 r., w Śmiłowicach.
 


Medale otrzymają:
 • Roman Andrzej Biliński zam. Wola Nakonowska. Prowadzi gospodarstwo rolne razem z synem o łącznej powierzchni 110ha. Uprawia głównie zboża, rzepak i buraki cukrowe, ale również prowadzi hodowlę. Uzyskuje bardzo wysoką wydajność, stosując nowoczesną technologię uprawy. Jest aktywnym działaczem społecznym i radnym. Jest bardzo aktywny w pozyskiwaniu środków unijnych.
 • Ryszard Binkowski zam. Śmiłowice. Jego gospodarstwo rolne liczy ponad 23 ha. Od lat prowadzi wzorowe gospodarstwo wielokierunkowe, w którym dominuje produkcja sadownicza.
 • Honorata Chmielewska-Polewska zam. Czerniewice. Jej gospodarstwo liczy 13 ha. Gospodarstwo jest niewielkie, a głównymi produktami są rabarbar i natka pietruszki. Produkty są dostarczane do marketów w kraju.
 • Krystyna Delewska zam. Czerniewice. Od kilkudziesięciu lat pani Krystyna Delewska jest związana ze spółdzielnią wiejską. Przez wiele lat była wiceprezesem, a obecnie jest Prezesem Spółki Handlowo – Rolniczej w Czerniewicach. Aktywnie wspiera osobiście i jako Spółdzielnia działalność społeczną.
 • Wojciech Garlicki zam. Krukowo. Prowadzi gospodarstwo rolne o pow. 47 ha o specjalizacji sadowniczo – warzywniczej. Stosuje najnowocześniejsze osiągnięcia techniczne i agrotechniczne. Gospodarstwo jest zrzeszone w grupie producenckiej, uczestniczy w programie „owoce w szkole”. Posiada nowoczesną bazę chłodniczą, przechowalniczą i linie produkcyjne konfekcjonujące towary. Swoje towary sprzedaje w całej Europie uzyskując dobre wyniki ekonomiczne. Z sukcesem korzysta ze środków unijnych.
 • Krzysztof Hoffman zam. Czerniewice. Jego gospodarstwo rolne jest wielokierunkowe i liczy ponad 8 ha. Jest to jedno z mniejszych gospodarstw w gminie, jednak o bardzo wysokiej efektywności ekonomiczniej.
 • Zbigniew Krosnowski zam. Śmiłowice. Prowadzi gospodarstwo o pow. 33 ha. Prowadzi wzorowo gospodarstwo wielokierunkowe, w którym dominuje produkcja warzywnicza. Uzyskuje bardzo dobre wyniki ekonomiczne. Wygrywa przetargi na całoroczne dostawy warzyw i owoców. Gospodarstwo jest doskonale zorganizowane, a produkcja jest na najwyższym poziomie agrotechnicznym. Działa na rzecz społeczności lokalnej.
 • Wojciech Kurant zam. Ząbin. Jego gospodarstwo rolne liczy 47 ha. Prowadzi wzorowe gospodarstwo wielokierunkowe. Uprawia stosując najnowsze technologie głównie zboża, buraki cukrowe i rzepak. Gospodarstwo jest w całości zmodernizowane ze znacznym udziałem w zakupach środków unijnych. Aktywnie działa społecznie w Banku Spółdzielczym.
 • Wiesław Latecki zam. Wilkowice. Jego gospodarstwo rolne liczy ponad 34 ha. Pan Latecki to działacz społeczny i samorządowy. Aktywnie uczestniczy w życiu gminy, chętnie wspomaga działania organizacji społecznych.
 • Ireneusz Makowski zam. Siewiersk. Jego gospodarstwo rolne liczy 45 ha. Specjalizuje się w uprawie zbóż, buraków cukrowych, rzepaku i grochu, z których osiąga wysokie plony. Pan Makowski korzysta ze środków unijnych.
 • Dariusz Napora zam. Borzymie. Prowadzi gospodarstwo rolne o pow. 32 ha. Od lat prowadzi wzorowe gospodarstwo, w którym uprawia głównie zboża, buraki cukrowe i rzepak. Bardzo aktywny w pracy społecznej, pełni funkcję sołtysa, jest wiceprezesem spółki wodnej, działa w lokalnych związkach sportowych.
 • Zygmunt Piwowarek zam. Borzymowice. Wspólnie z synem prowadzą wysokowydajną produkcję warzywniczą na prawie 50 ha. Znakomite plony trafiają na rynki wielkich miast. Gospodarstwo korzysta ze środków unijnych i stanowi przykład nowoczesnego gospodarowania.
 • Roman Zasada zam. Grabówka. Jego gospodarstwo rolne liczy ponad 93 ha. Od lat prowadzi wzorowe gospodarstw, w którym dominuje produkcja trzody chlewnej. Jednorazowa obsada to kilka tysięcy sztuk. Gospodarstwo uzyskuje znakomite wyniki.


Wymienione wyżej osoby w pełni zasługują na przyznanie odznaczenia, gdyż wzorowo prowadzą swoje gospodarstwa. Pracują na najnowocześniejszym sprzęcie rolniczym i stosują najnowsze osiągnięcia nauki rolniczej, stanowiąc tym samym wzór do naśladowania. Zasłużonym gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

Powrót

Polecane artykuły:


Spółdzielnia zakupiła walec drogowy

Choceńska Socjalna Spółdzielnia Budowlana skutecznie wykorzystuje środki przyznane w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Po zakupie koparko-ładowarki, spółdzielnia nabyła także walec drogo [...]

Konsultacje społeczne projektu aktualizacji Strategii Terytorialnej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Włocławka w ramach realizacji Polityki Terytorialnej Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2021-2027

Stowarzyszenie WŁOF – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Włocławka zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu aktualizacji Strategii Terytorial [...]