Starostowie dożynek

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/3035-starostowie-doynek.html
W niedzielę 6 września br., w Śmiłowicach odbędą się dożynki gminno - parafialne. Podczas te [...]
W niedzielę 6 września br., w Śmiłowicach odbędą się dożynki gminno - parafialne. Podczas tegorocznych dożynek honory starostów pełnić będą Pani Elżbieta Świątkowska z Janowa i Pan Maciej Ciesielski ze Śmiłowic. 
 
Starościna dożynek
Pani Elżbieta Świątkowska jest mężatką, ma 3 dorosłych dzieci (2 córki i syna) oraz 4 wnuków. Mieszka wraz z mężem Stanisławem i synem Mateuszem w Janowie. Na terenie gminy prowadzą wraz z synem gospodarstwo rolne o pow. łącznie 50 ha. Zajmują się uprawą zbóż, rzepaku i buraków cukrowych. Czas wolny pani Elżbieta przeznacza na pracę w ogrodzie, lubi udzielać się społecznie, pełni drugą kadencję funkcję sołtysa w Janowie. 
 
Starosta dożynek
Pan Maciej Ciesielski mieszka w Śmiłowicach, ma 2 dzieci (2 synów – Wojciecha i Pawła) oraz 2 wnucząt - Anielka ma 0,5 roku, a wnuk Jaś - 4 lata. Wspólnie z żoną Elżbietą prowadzą gospodarstwo rolne o pow. prawie 28 ha. Specjalizują się w produkcji sadowniczej, głównie jabłek. Pan Maciej ma wykształcenie sadownicze i jest prezesem Grupy Producentów Owoców i Warzyw MERA w Śmiłowicach. Czas wolny Pan Maciej przeznacza na bilard, ryby, motor i narty. 

Powrót

Polecane artykuły:


Stoły Wielkanocne na Kujawach

Dnia 24 marca 2024 r. odbędzie się XXIV Powiatowa Wystawa „Stoły Wielkanocne na Kujawach” w hali sportowej przy kompleksie sportowym w Baruchowie. Naszą gminę reprezentować będzie Koło Gos [...]