Starostowie dożynek

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/3035-starostowie-doynek.html
W niedzielę 6 września br., w Śmiłowicach odbędą się dożynki gminno - parafialne. Podczas te [...]
W niedzielę 6 września br., w Śmiłowicach odbędą się dożynki gminno - parafialne. Podczas tegorocznych dożynek honory starostów pełnić będą Pani Elżbieta Świątkowska z Janowa i Pan Maciej Ciesielski ze Śmiłowic. 
 
Starościna dożynek
Pani Elżbieta Świątkowska jest mężatką, ma 3 dorosłych dzieci (2 córki i syna) oraz 4 wnuków. Mieszka wraz z mężem Stanisławem i synem Mateuszem w Janowie. Na terenie gminy prowadzą wraz z synem gospodarstwo rolne o pow. łącznie 50 ha. Zajmują się uprawą zbóż, rzepaku i buraków cukrowych. Czas wolny pani Elżbieta przeznacza na pracę w ogrodzie, lubi udzielać się społecznie, pełni drugą kadencję funkcję sołtysa w Janowie. 
 
Starosta dożynek
Pan Maciej Ciesielski mieszka w Śmiłowicach, ma 2 dzieci (2 synów – Wojciecha i Pawła) oraz 2 wnucząt - Anielka ma 0,5 roku, a wnuk Jaś - 4 lata. Wspólnie z żoną Elżbietą prowadzą gospodarstwo rolne o pow. prawie 28 ha. Specjalizują się w produkcji sadowniczej, głównie jabłek. Pan Maciej ma wykształcenie sadownicze i jest prezesem Grupy Producentów Owoców i Warzyw MERA w Śmiłowicach. Czas wolny Pan Maciej przeznacza na bilard, ryby, motor i narty. 

Powrót

Polecane artykuły:


Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę prawie 8 km dróg

Ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji pn. Przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Choceń – etap II. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację 10 odcinków dróg gminny [...]

Wydano decyzję o warunkach zabudowy

Działka w Choceniu położona naprzeciwko byłego młyna należy do osoby prywatnej. W ostatnim czasie na wniosek właściciela, prowadzono postępowanie w sprawie ustalenia warunków zabudowy. Po ro [...]