Wykształcenie i rozwój ludności podstawą rozwoju LGD Dorzecza Zgłowiączki

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/308-wyksztacenie-i-rozwoj-ludnoci-podstaw-rozwoju-lgd-dorzecza-zgowiczki.html
Z dniem 4 maja 2009 r. Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki rozpoczęła  realizacj [...]  Z dniem 4 maja 2009 r. Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki rozpoczęła  realizację projektu  pn.
 „Wykształcenie i rozwój ludności podstawą rozwoju LGD Dorzecza Zgłowiączki”, w  ramach  priorytetu IX Rozwój Wykształcenia i Kompetencji w Regionach, Działanie 9.5 Oddolne Inicjatywy Edukacyjne na Obszarach Wiejskich. Głównym celem projektu jest aktywizacja bezrobotnych z terenów gmin należących do Stowarzyszenia w kierunku podnoszenia własnych kwalifikacji.


    Projekt obejmuje  działania,  mające na celu podniesienie wagi świadomości edukacyjnej oraz wykształcenia. W związku z powyższym, przewiduje  się przeprowadzenie dwóch ośmiogodzinnych spotkań doradczo- szkoleniowych w każdej z gmin LGD. Będzie także możliwość indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym i zasięgnięcia informacji na temat uzupełniania kompetencji lub przekwalifikowania. W ramach szkoleń odbędą się zajęcia z:
-skutecznej autoprezentacji (po 2 godziny),
-wystąpień publicznych (po 2 godziny),
-komunikacji społecznej (po 2 godziny),
-negocjacji płacowych (po 2 godziny),
-tematyki związanej z rozmową kwalifikacyjną (po 2 godziny),
-zagadnień jak radzić sobie ze stresem (po 2 godziny),
-tematyki asertywności (po 2 godziny),
-zakresu rozpoznania swoich predyspozycji zawodowych pod kątem przyszłej pracy (po 2 godziny).
   
    Spotkania uwzględnione w przedsięwzięciu służą podwyższeniu kwalifikacji oraz zwiększeniu świadomości lokalnej ludności względem potrzeby edukacji, a także podwyższenia kwalifikacji i wykształcenia. Każdy uczestnik po zakończeniu cyklu szkoleń otrzyma zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniach.

    Niniejszy projekt skierowany jest do 150 osób zamieszkujących teren działania LGD, są to gminy: Boniewo, Chodecz, Choceń, Lubraniec, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubanie, Fabianki, Brześć Kujawski, Włocławek. W każdej z tych gmin, w spotkaniach weźmie udział 15 uczestników, którzy wypełnią wcześniej przygotowane oświadczenia.  
Czas realizacji projektu to maj, czerwiec 2009.
Dodatkowe informacje można uzyskać w biurze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki ul. Sikorskiego 2, 87-850 Choceń, tel. (054) 284-66-69, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oświadczenia można składać w  biurze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki ul. Sikorskiego 2, 87-850 Choceń bądź przesłać drogą mailową na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pobierz oświadczenie tutaj

Powrót

Polecane artykuły:


Warsztaty z ratownictwa technicznego dla jednostek OSP z terenu gminy Choceń.

Dnia 29.06.2024 r na placu OSP Nakonowo Stare odbyły się kolejne warsztaty z ratownictwa technicznego dla jednostek OSP z terenu gminy Choceń. W czasie ćwiczeń były dużo atrakcji zjeżdżalnie, [...]

Polatane nad Śmiłowicami

W tym tygodniu wykonaliśmy kilka lotów dronem. Na początek załączamy Państwu zdjęcia z lotu nad Śmiłowicami. Zdjęcia z drona Pan Szymon Bełkowski. [...]