Sołtysiada - Nakonowo Stare 2009

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/316-sotysiada-nakonowo-stare-2009.html
Urząd Gminy w Choceniu oraz Komitet Organizacyjny „Stare Nakonowo” zaprasza drużyny so [...] Urząd Gminy w Choceniu oraz Komitet Organizacyjny „Stare Nakonowo” zaprasza drużyny sołeckie Gminy Choceń do udziału w I Choceńskiej Sołtysiadzie Sportowej, która odbędzie się w dniu 13 czerwca 2009 roku w godzinach 15.00 – 24.00 na obiekcie Sportowo-Rekreacyjnym „Strażak” w Nakonowie Starym.
Celem organizowanej po raz pierwszy w naszej Gminie a także i w Powiecie Włocławskim tego typu imprezy jest integracja środowiska wiejskiego oraz popularyzacja imprez sportowo-rekreacyjnych, podczas których liczymy na dobrą zabawę uczestników o zróżnicowanym przedziale wiekowym. Sołtysiada –to rywalizacja, zabawa, humor i integracja.

Program I Choceńskiej Sołtysiady Nakonowo Stare 2009:
•     15.00- (zgłoszenie drużyn sołeckich biorących udział w Sołtysiadzie - podanie składu osobowego-losowanie kolejności, przygotowanie do przemarszu)
•    16.00 - Przemarsz i prezentacja ekip uczestniczących w Sołtysiadzie, meldunek o gotowości przeprowadzenia Sołtysiady.
•    16.30-Powitanie zaproszonych gości - Organizator
•    Otwarcie Sołtysiady – Wójt Gminy Choceń
•    Przedstawienie Regulaminu oraz składu komisji sędziowskiej
•    17.00 Rozpoczęcie konkurencji
•    Konkursy dla dzieci  młodzieży i publiczności (cenne nagrody)
•    Konkurs dla samorządowców
•    Zakończenie, ogłoszenie wyników i wręczenie pucharu i dyplomów.

Wykaz konkurencji dla ekip sołeckich:
1.    Popisy z cepem - ( jedna osoba).
2.    Kubica CUP – czyli wyścigi wiejskich bolidów – ( drużyna  3 osoby).
3.    Gdzie te jaja? ( jedna osoba - kobieta ).
4.    Dobra reklama, to podstawa – prezentacja sołectwa ( sołtys ).
Forma dowolna – np. prelekcja, rymowanka, hymn sołecki .
5.    Lubieńkowe pranie ( drużyna ).
6.    Latające gumowce ( jedna osoba - mężczyzna ).
7.    Wiejska ciuchcia ( drużyna ).

Sołtysiadę uświetni występ Grupy Tanecznej” MARŻOLETKI”, moc atrakcji dla dzieci i młodzieży zapewni firma GREGSZOŁ .
Na stoiskach gastronomicznych dostępne będą słodycze i lody oraz specjały z grilla firmy MAT, a obficie zaopatrzony bufet ugasi pragnienie uczestników Sołtysiady. Organizatorzy przygotowali także niespodzianki dla publiczności (?).
Po zakończeniu turnieju odbędzie się zabawa taneczna na świeżym powietrzu.
Oprawę muzyczną sołtysiady i zabawy do godz . 24.00 zapewni zespół „MASTER”

OPIS KONKURENCJI
W turnieju uczestniczą ekipy złożone z mieszkańców poszczególnych sołectw gminy Choceń (mniejsze sołectwa mogą wystawić jedną wspólną ekipę);
•  w składzie ekipy wymagani są:
a) SOŁTYS (ew.zastepca sołtysa) - Kapitan ekipy ( w przypadku ekip  łączonych należy wskazać jednego kapitana
b) POMOCNICY SOŁTYSA – 3-4 osoby, w tym: jedna kobieta, jeden mężczyzna i przedstawiciel/przedstawicielka młodzieży w wieku do 15 lat.

Popisy z cepem
- w określonym przedziale czasu należy rozbić cepem 10 jabłek ułożonych przez sędziego na trawie. Nakonowskie wykopki - zamiennie-w określonym czasie należy wrzucić z odległości 10-15 metrów do wiadra jak najwięcej ziemniaków-zawodnicy kobieta trzyma wiadro, mężczyzna wrzuca.
Kubica Cup - konkurencja sprawnościowa na czas-3 osoby przetaczają balot słomy po wyznaczonym torze-startują dwie drużyny rówmolegle.
Gdzie te jaja - konkurencja sprawnościowa dla kobiet-będzie trzeba postarać się znaleźć jak najwięcej całych jaj-zasady bezpośrednio przed konkursem-niespodzianka.
Dobra reklama to podstawa - sołtys w paru zdaniach reklamuje swoje sołectwo-forma dowolna np.rymowanka, prelekcja, odczyt, pieśni - komisja przyznaje punktację.
Lubieńkowe pranie - udział bierze cała drużyna. Konkurencja ma na celu zobrazowanie cykli prania w pralce automatycznej,-1 załadunek odzieży, 2 pobór wody, 3 pranie, 4 odwirowywanie 5 suszenie.-te cykle stanowią etapy konkurencji.
Wygrywa drużyna z najlepszym czasem.
Latające gumowce - rzut gumowcem na odległość.
Wiejska ciuchcia - cała drużyna-zasady przed konkurencją-niespodzianka.

Za pierwsze trzy miejsca przewidziane są pamiątkowe puchary,a dla zwycięzców także niespodzianki w postaci  nagród rzeczowych. Szczegółowy opis konkurencji i zasady ich rozgrywania zostaną przedstawione przez sędziego bezpośrednio przed ich rozpoczęciem. Przed rozpoczęciem każdej konkurencji odbędzie się losowanie kolejności startujących drużyn.
UWAGA ! - zgłoszenia drużyn do 25 maja (sołectwo, kap. drużyny plus nr telefonu kontaktowego) w urzędzie gminy lub u organizatora.

Szczegółowy regulamin, program oraz wykaz konkurencji będzie dostępny na stronie www.chocen.pl oraz www.strazaknakonowo.pl.tl

ORGANIZATOR zapewnia świetną zabawę w sobotnie popołudnie i wieczór

Tel.kont. 692763349

Powrót

Polecane artykuły:


Wykonawca przebudowy dróg – etap II

                     Podpisana została umowa z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Sp. z o.o. z  Kutna na [...]

Ogłosiliśmy drugi przetarg na wykonanie fontanny na skwerku

Ogłosiliśmy drugi przetarg na wykonanie fontanny na skwerku w Choceniu. Oferty można składać za pośrednictwem Platformy eZamawiajacy pod adresem https://chocen.ezamawiajacy.pl do dnia 30 lipca 2 [...]