I Choceńska Sołtysiada w Nakonowie Starym już za nami ...

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/329-i-choceska-sotysiada-w-nakonowie-starym-ju-za-nami.html
W sobotę, 11 lipca malowniczo położony nad rzeką Lubieńką,Obiekt Sportowo-Rekreacyjny „S [...]

 W sobotę, 11 lipca malowniczo położony nad rzeką Lubieńką,Obiekt Sportowo-Rekreacyjny „Strażak w Nakonowie Starym” zamienił się w arenę, na której rywalizowało 6 reprezentacji sołeckich z gminy Choceń.

Już o godzinie 16.00 Nakonowski stadion wypełnił się po brzegi publicznością, która gorąco dopingowała drużyny rywalizujące w niekonwencjonalnych konkurencjach, m. in.: Gdzie te jaja? W tej konkurencji kobiety miały za zadanie znaleźć w stogu siana jak najwięcej całych jaj.Kubica Cup, czyli wyścigi wiejskich bolidów, które imitowały dwie okrągłe bele słomy.Lubieńkowe pranie. Ta konkurencja wywołała największy aplauz publiczności. Zawodnicy mając do dyspozycji „Nakonowska pralkę automatyczną”  (miski i wiaderka oraz woda z Lubieńki) potrafili w niespełna 40 sekund zaprezentować wszystkie cykle prania.
Reklama to podstawa, czyli prezentacja sołectw przez drużyny.

W całym turnieju najlepszą okazała się drużyna sołectwa Czerniewice II, którzy minimalnie wyprzedzili ekipę Janowa. Gospodarze sołtysiady drużyna sołectwa Nakonowo Stare niesiona falą olbrzymiego dopingu zajęła III miejsce. Sołtysiadzie, oprócz turnieju sołectw towarzyszyły liczne atrakcje. Były to między innymi: 

Pokaz jazdy pojazdami terenowymi, który zorganizowała grupa OFF ROAD, pokaz ten wzbudził ogromne zainteresowanie uczestników sołtysiady;

Bicie rekordu świata w rzucie gumowcem, w której uczestniczyło ponad 40 zawodników, a zwycięskim rzucie gumowiec pofrunął na rewelacyjną odległość 40 metrów i tym samym został ustanowiony rekord gminy Choceń oraz pobity nieoficjalny rekord Polski. Niestety nie udało się pobić rekordu świata ( 72 metry ).

Najmłodsi uczestnicy w konkurencji „deszcz nagród” zostali zalani lecącymi z nieba słodyczami, a w konkurencji „Nakonowski maraton”, do którego zgłosiło się prawie 100 dzieciaków nagrodami były lody ufundowane przez OSP Nakonowo Stare oraz gry multimedialne od Posła Marka Wojtkowskiego.

Nad prawidłowym przebiegiem sołtysiady czuwała komisja sędziowska w skład której weszli m. in.:
- Poseł Marek Wojtkowski
- Wójt Gminy Choceń Roman Nowakowski
- Prezes GTS UNIA Jack-bud Choceń Piotr Lewandowicz
- Radny Powiatu Włocławskiego Marek Góreczny oraz przedstawiciele instytucji wspierających: SH-R Czerniewice, Stowarzyszenia LGD Dorzecza Zgłowiączki, MAT Czerniewice. Sołtysiada zakończyła się zabawą taneczna na świeżym powietrzu pod gwiazdami.

 

ORGANIZATORZY ORAZ MIESZKAŃCY ST.NAKONOWA DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM DRUŻYNOM ORAZ PUBLICZNOŚCI ZA MIŁĄ I SYMPATYCZNĄ ATMOSFERĘ  JAKĄ STWORZYLI PODCZAS TEGO TURNIEJU, A SPORTOWY DUCH RYWALIZACJI JESZCZE DŁUGO BĘDZIE SIĘ UNOSIŁ NAD PŁYTĄ BOISKA OSR "STRAŻAK" ŻYWE REAKCJE PUBLICZNOŚCI ORAZ LICZNE PYTANIA O SOŁTYSIADĘ W 2010 ROKU WSKAZUJĄ NA TO, ŻE CEL JAKI ZAŁOŻYLI SOBIE ORGANIZATORZY ZOSTAŁ  W PĘŁNI OSIĄGNIETY

 

Ostateczna klasyfikacja w turnieju sołectw:

Czerniewice II - miejsce pierwsze
Janowo - miejsce drugie
Nakonowo Stare - miejsce trzecie
Borzymie - miejsce czwarte
Grabówka - miejsce piąte
Czerniewice - miejsce szóste

Klasyfikacja w rzucie gumowcem:

Krzysztof Seklecki - 40,01 metra
Jarosław Hofman - 38,23 metra
Ryszard Nowakowski - 31,15 metra

 

 


 

Powrót

Polecane artykuły:


Zakończono prace przy termomodernizacji i modernizacji kompleksu szkolnego w Choceniu

Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe DAWBUD Adam Iwański z Włocławka zrealizowało prace budowlane przy zadaniu inwestycyjnym pn: „ Termomodernizacja i modernizacja kompleksu szkolnego w Choceni [...]

Wnioski na gradobicie

W miesiącu czerwcu br., a dokładnie 01.06.2024r. część gminy została dotknięta niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym jakim był grad, który spowodował szkody w uprawach. W związku z powyż [...]