Nagroda za wskazanie podpalacza!

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/3423-nagroda-za-wskazanie-podpalacza.html
W dniu 07.04.2016 r. około godziny 21:00 doszło do pożaru trawy w okolicach jeziora Krukowskiego, [...] W dniu 07.04.2016 r. około godziny 21:00 doszło do pożaru trawy w okolicach jeziora Krukowskiego, w miejscowościach Świątniki i Siewiersk w kierunku Krukowa. W akcji udział brały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Śmiłowic, Chocenia, Wichrowic oraz Kłobi. Działania utrudniał ciężki teren i zmienny wiatr. W wyniku pożaru spaleniu uległo ok 30 ha trzciny i trawy. Pożar trwał do późnych godzin nocnych.
Był to już trzeci pożar w tej okolicy w tym roku. W poprzednim zaś doszło do 5 wyjazdów straży do pożarów na tym terenie. Generuje to duże wydatki związane z likwidacją zagrożenia.
Mając na względzie powyższe Wójt Gminy Choceń informuje, że osoba, która pomoże ustalić kim jest podpalacz łąk i trzcinowisk może liczyć na nagrodę w wysokości nawet 10.000,00 zł

Do wybuchu pożaru doszło prawdopodobnie w wyniku podpalenia. Warto zwrócić uwagę, że w jego wyniku doszło do zniszczenia naturalnej fauny i flory przyrodniczej na dużym obszarze. Łąki i trzcinowiska, które uległy spaleniu stanowią naturalne siedlisko dla dzikiej zwierzyny, której na tym terenie nie brakuje. W wyniku pożaru ich siedliska uległy zniszczeniu. Warto podkreślić, że wiele zwierząt ma teraz okres lęgowy, głównie ptaków, co oznacza, że znajdują się pod ochroną przyrodniczą. W czasie pożaru dochodzi także do zatrucia powietrza i degradacji gleby na tym terenie. Na uwagę zasługuje bezpośrednie zagrożenie jakie zaczął stwarzać wczorajszy pożar, który rozprzestrzeniał się w bliskiej odległości od zabudowań mieszkalnych. Ponadto w okolicy znajdują się także domki rekreacyjne, które znajdowały się w obszarze zagrożenia. Ucierpieli również rolnicy, których łąki i pastwiska uległy spaleniu.

Powrót

Polecane artykuły:


Autobusem na wybory

Z myślą o osobach, które nie mogą samodzielnie dojechać na głosowanie, zorganizowano bezpłatny transport do lokali wyborczych. Udostępniamy rozkład jazdy obowiązujący w najbliższą niedzie [...]