PETYCJA

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/3456-petycja.html
Wszystkich zainteresowanych zwiększeniem odstrzału dzików w Polsce zachęcamy do dołączenia do [...] Wszystkich zainteresowanych zwiększeniem odstrzału dzików w Polsce zachęcamy do dołączenia do akcji i złożenia podpisu pod petycją. Petycja jest wyłożona wraz z listą poparcia w Urzędzie Gminy (pokój nr 1 p. Sikorski) oraz u sołtysów.

 
Petycja do:
Premier Beata Szydło,
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel,
Minister środowiska Jan Szyszko

Szanowni Państwo,

populacja dzików w naszym kraju rozrosła się w ciągu ostatnich kilku lat do niespotykanych rozmiarów. Skutki nadmiernego pogłowia tych zwierząt odczuwają przede wszystkim rolnicy. Zbuchtowane pola, łąki i silosy z paszami objętościowymi – to codzienność we wszystkich regionach kraju. Za szkody wyrządzone przez zwierzęta w uprawach rolnych nie można doprosić się godziwych odszkodowań. Koła łowieckie, które powinny rekompensować rolnikom poniesione straty, często zbywają poszkodowanych drobnymi kwotami, które w żaden sposób nie rekompensują utraconych dochodów.

Dziki to także problem hodowców trzody chlewnej – przywleczony przez nie ASF dobija i tak już nierentowną produkcję świń.

Dlatego właśnie domagamy się zwiększenie odstrzału dzików nie tylko w strefie zagrożonej ASF, ale także w pozostałej części kraju. Ich populacja powinna być zmniejszona przynajmniej o 50%!

Ograniczenie populacji dzików zmniejszy skalę zniszczeń w uprawach rolnych, zmniejszy straty rolników, a dzięki temu zmniejszy się kwota, która trzeba przeznaczyć na wypłatę odszkodowań.

Domagamy się podjęcia natychmiastowych działań prowadzących do zwiększenia odstrzału dzików w całym kraju.

Powrót

Polecane artykuły:


Informacja z sesji nadzwyczajnej

Podczas sesji nadzwyczajnej Rady Gminy Choceń zwołanej na dzień 20 lutego 2024 r., rozpatrzono uchwały w następujących sprawach: zmiany budżetu gminy na 2024r., - zwiększono środki m.in. n [...]

Z raportu o stanie bezpieczeństwa

W raporcie za rok 2023 o stanie bezpieczeństwa w mieście i powiecie włocławskim i wynikach pracy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, można znaleźć informację o bezpieczeństwie publiczny [...]