Zdrowe żywienie

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/3495-zdrowe-zywienie.html
Na przełomie maja i czerwca w naszej gminie przeprowadzone zostaną warsztaty dietetyczne. Uczestni [...] Na przełomie maja i czerwca w naszej gminie przeprowadzone zostaną warsztaty dietetyczne. Uczestniczyły w nich będą Panie z KGW w Wichrowicach, Szczutkowie i Czerniewic. Warsztaty w Wichrowicach już się odbyły. Przed nami warsztaty w Szczutkowie w dniu 6 czerwca 2016 r., oraz Czerniewicach w dniu 12 czerwca 2016 r. Zainteresowanych zapraszamy. Warsztaty przygotowuje i prowadzi mgr dietetyk Ilona Drzewiecka. Celem warsztatów jest przeprowadzenie szkolenia teoretycznego i praktycznego o zdrowym odżywianiu i prawidłowym przygotowywaniu posiłków.
W części teoretycznej omówione zostało dość szczegółowo na czym polega prawidłowe odżywianie oraz skutki złych nawyków. W części praktycznej zostały pokazane w praktyce szybkie posiłki. Zainteresowanie było duże i Panie chętnie włączyły się do pomocy. Atmosfera była bardzo przyjemna. Na koniec wszystkie uczestniczki były mierzone i dokładnie ważone na analizatorze składu ciała. Otrzymane wyniki zostały zinterpretowane, a jeśli odbiegały od normy zostały pokierowane co dalej muszą zrobić.
Oczywiście była też degustacja przygotowanych potraw i podsumowanie spotkania. Panie były zadowolone, spędziły miło czas z pożytkiem dla siebie i swoich rodzin.
Takie warsztaty mają sens, szczególnie teraz, gdy z braku czasu sięgamy coraz częściej po niezdrowe pożywienie lub półprodukty.

Powrót

Polecane artykuły:


Czasowe zawieszenie sprawowania opieki nad dziećmi w żłobku "Pomponik" w Choceniu