Zdrowe żywienie

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/3495-zdrowe-zywienie.html
Na przełomie maja i czerwca w naszej gminie przeprowadzone zostaną warsztaty dietetyczne. Uczestni [...] Na przełomie maja i czerwca w naszej gminie przeprowadzone zostaną warsztaty dietetyczne. Uczestniczyły w nich będą Panie z KGW w Wichrowicach, Szczutkowie i Czerniewic. Warsztaty w Wichrowicach już się odbyły. Przed nami warsztaty w Szczutkowie w dniu 6 czerwca 2016 r., oraz Czerniewicach w dniu 12 czerwca 2016 r. Zainteresowanych zapraszamy. Warsztaty przygotowuje i prowadzi mgr dietetyk Ilona Drzewiecka. Celem warsztatów jest przeprowadzenie szkolenia teoretycznego i praktycznego o zdrowym odżywianiu i prawidłowym przygotowywaniu posiłków.
W części teoretycznej omówione zostało dość szczegółowo na czym polega prawidłowe odżywianie oraz skutki złych nawyków. W części praktycznej zostały pokazane w praktyce szybkie posiłki. Zainteresowanie było duże i Panie chętnie włączyły się do pomocy. Atmosfera była bardzo przyjemna. Na koniec wszystkie uczestniczki były mierzone i dokładnie ważone na analizatorze składu ciała. Otrzymane wyniki zostały zinterpretowane, a jeśli odbiegały od normy zostały pokierowane co dalej muszą zrobić.
Oczywiście była też degustacja przygotowanych potraw i podsumowanie spotkania. Panie były zadowolone, spędziły miło czas z pożytkiem dla siebie i swoich rodzin.
Takie warsztaty mają sens, szczególnie teraz, gdy z braku czasu sięgamy coraz częściej po niezdrowe pożywienie lub półprodukty.

Powrót

Polecane artykuły:


Spotkanie w sprawie Czystego Powietrza

W dniu wczorajszym tj. 06.02.2024 r. w Urzędzie Gminy w Choceniu odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie programu Czyste Powietrze. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem co skutko [...]

Jest finansowanie na mikroinstalacje na budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Choceń

Mikroinstalacje na budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Choceń, to projekt, który znalazł się na liście projektów pozytywnie ocenionych przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomors [...]