100 lecie OSP Choceń

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/3516-100-lecie-osp-chocen-2.html
Ochotnicza Straż Pożarna w Choceniu obchodziła jubileusz 100-lecia powstania. Powołanie do życi [...] Ochotnicza Straż Pożarna w Choceniu obchodziła jubileusz 100-lecia powstania. Powołanie do życia Ochotniczej Straży Pożarnej w Choceniu wiąże się z budową cukrowni „Choceń”. Oddaną ją do użytku 19 listopada 1916 r. Zapewne w tym samym czasie nastąpiło zebranie, w celu utworzenia OSP. Ciekawostką jest fakt, że przy OSP działała również orkiestra strażacka. Uroczystości 100-lecia były organizowane przez Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Choceniu. Rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. św. Idziego w Choceniu, a następnie na placu przy budynku remizy dokonano przeglądu pododdziałów, podniesiono flagę na maszt, przedstawiono rys historyczny OSP, pożegnano dotychczasowy i nadano nowy sztandar jednostce, dokonano jego dekoracji oraz wręczono odznaczenia. Obchody uświetniły występy zespołów: „Śmiłowiónki” oraz „Ziemia Kujawska”, odbyła się także wspólna biesiada strażacka.
Przez te wszystkie lata na rzecz tej jednostki i społeczności Chocenia i okolic pracowało wiele osób. Słowa podziękowania wszystkim strażakom, za ich codzienną służbę, w którą wkładają mnóstwo wysiłku, ale także i serce, przekazał Wójt gminy Choceń – Roman Nowakowski. Wiem, że możemy na Was zawsze liczyć, za tą codzienną służbę, dzięki której możemy spać spokojnie, w imieniu całej społeczności, dziękuję – mówił Wójt gminy.
Ten niecodzienny jubileusz był okazują do złożenia wielu życzeń i ciepłych słów od znamienitych gości, którzy uczestniczyli w uroczystościach:
- Pani Poseł Joanny Borowiak,
- Członka Zarządu Województwa – Sławomira Kopyścia,
- Radnego Województwa – Stanisława Pawlaka,
- Starosty Włocławskiego – Kazimierza Kacy.

Zdjęcia z obchodów:
http://www.kujawy.media.pl/index.php/2013-10-16-16-23-41/powiat-wloclawski-i-wloclawek/100-lecie-osp-chocen-cz-1#!010
http://www.kujawy.media.pl/index.php/2013-10-16-16-23-41/powiat-wloclawski-i-wloclawek/100-lecie-osp-chocen-cz-2#!244

Powrót

Polecane artykuły:


Przetarg na kruszywo ogłoszony

Ogłoszony został przetarg na Zakup i dostawę kruszywa drogowego wapienno-żwirowego na terenie Gminy Choceń. Oferty można składać za pośrednictwem Platformy eZamawiajacy pod adresem https://ch [...]

System odbioru odpadów

Po przeanalizowaniu ostatnich komentarzy dotyczących systemu odbioru odpadów w naszej gminie, niniejszym wyjaśniamy: Odpady zmieszane w okresie od kwietnia do października są odbierane 2 razy [...]