Kolejny sportowy weekend 17- 18.10.2009 r.

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/359-kolejny-sportowy-weekend-17-18102009-r.html
W minionym tygodniu wszyscy choceńscy kibice mieli powody do radości. Wszystkie drużyny biorące [...] W minionym tygodniu wszyscy choceńscy kibice mieli powody do radości. Wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach piłkarskich i tenisowych zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Większość odniosła zwycięstwa. Nie mniej cenny jest też remis drużyny juniorów starszych z Liderem Włocławek.
Kolejna przegrana w VI lidze
Kolejny sportowy weekend rozpoczął czwartkowy mecz tenisa stołowego VI -ligowej UNII z drużyną KWTS GWIAZDA BUKOWIEC. Mecz rozgrywany w śmiłowickiej Remizie OSP zakończył się porażką UNII  2:8. Pomimo wysokiej przegranej, kierownik drużyny Pan Sławomir Golasiński widzi znaczny postęp w grze swoich podopiecznych (gimnazjalistów z Chocenia) w większości przegrywających swoje gry po wyrównanej walce w końcówkach.

Planowa wygrana w V lidze

Drużyna V ligi rozegrała wyjazdowy mecz ze współliderem tabeli Skrą Paterek. Prawie 200 kilometrów z „przygodami” nie wpłynęło na osłabienie naszych zawodników, którzy po zaciętym meczu wygrali 8:6. To zwycięstwo oraz powrót do wysokiej formy lidera drużyny Mirosława Narowskiego napawa optymizmem przed dalszymi spotkaniami i przybliża planowany awans do IV ligi.
Pierwsza wygrana
W sobotę pierwsze zwycięstwo odnieśli tenisiści LUKS TAJFUN Śmiłowice grający w lidze wojewódzkiej. Po zaciętej grze uczniowie ze Śmiłowic pokonali zawsze groźny UZTS V BARCIN 8:6. Było to pierwsze  zwycięstwo w tej rundzie. Szczególnie ważne, ponieważ dla niektórych podopiecznych Pana Radosława Babińskiego był to ligowy debiut.
     
Walczyli do końca
W tyle za tenisistami nie pozostali piłkarze UNII Jack – Bud Choceń. Skazana przez niektórych kibiców – „niedowiarków” drużyna juniorów starszych w ostatnim meczu rundy jesiennej nieoczekiwanie zremisowała u siebie z liderem tabeli - UKS Lider Włocławek. Na pochwałę zasłużyli wszyscy zawodnicy oraz trener Michał Sompolski. Postawa zawodników oraz wynik osiągnięty z Liderem powinien zapewnić drużynie niezbędny spokój w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej i odbudować zaufanie choceńskich kibiców.
                       
Ważne zwycięstwo seniorów
Ważne zwycięstwo odnieśli na wyjeździe w Brześciu seniorzy UNII grający w A – klasie. Po remisie z Liderem Włocławek  gospodarze - Łokietek Brześć Kujawski liczył na łatwe zwycięstwo z UNIĄ. Drużyna z Chocenia kolejny raz pokazała charakter i nie patrząc na przedmeczowe opinie wygrała na boisku przeciwnika 2:1. Pokazała tym samym, iż przegrany mecz ze Wzgórzem należy traktować jako „przypadek przy pracy” w drodze do celu, jaki postawili sobie sztab szkoleniowy i zawodnicy.
                      
Trampkarze nie odpuszczają
Po pierwszej porażce zanotowanej w ubiegłym tygodniu, w niedzielę trampkarze podejmowali u siebie M-G KS Zgoda Chodecz. Najmłodsi piłkarze wykonali plan z nadwyżką i pokonali drużynę z Chodcza 4:2. Za tydzień trampkarze rozgrywają ostatni mecz rundy jesiennej na wyjeździe z Liderem we Włocławku. Życzymy im ostatniej w tym sezonie wygranej.

Powrót

Polecane artykuły:


Choceńska Socjalna Spółdzielnia Budowlana zakupiła koparko-ładowarkę

W ostatnich dniach Choceńska Socjalna Spółdzielnia Budowlana z powodzeniem zakończyła pierwszą inwestycję w ramach otrzymanych środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Spółdzielnia zakupi [...]

Remont w Szkole Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach

Okres wakacji to idealny moment na przeprowadzenie niezbędnych remontów w gminnych szkołach. Zamiast dzieci do gminnych placówek oświatowych, wkraczają tam ekipy budowlane. Obok prac polegający [...]