Jeszcze raz przydomowe i szamba

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/3776-jeszcze-raz-przydomowe-i-szamba.html
W dniu 6 grudnia została zawarta ustna umowa na czyszczenie przydomówek i szamb. Niestety po 2 tyg [...] W dniu 6 grudnia została zawarta ustna umowa na czyszczenie przydomówek i szamb. Niestety po 2 tygodniach firma Pana Panfila wycofała się ze świadczenia usług dla gminy. Umowa została zerwana. Musieliśmy w trybie pilnym naprawić niezbędne elementy samochodu asenizacyjnego – sprzęgło i hamulce żeby można było wyjechać. Niestety z beczką już nie da się nic zrobić. Stanowi duże zagrożenie, bo w każdej chwili może dojść do rozszczelnienia. W niektórych miejscach blacha jest bardzo cienka, co grozi zassaniem beczki w czasie wyciągania nieczystości. Nieszczelna kabina w czasie deszczu po prostu przecieka górą i dołem. Samochód  wcześniej nie był naprawiany ,bo miał być nowy z programów unijnych. Niestety jak się okazało w grudniu na zakup samochodów w bieżących programach nie ma środków. Jesteśmy zmuszeni do zakupu innego samochodu nie konieczne nowego.

Obecnie w gminie mamy 260 oczyszczalni przydomowych i planowane są jeszcze 160 na następny rok. Dodatkowo są jeszcze  rozsiane po całej gminie szamba, które też trzeba opróżniać. Gmina cały czas pozostaje właścicielem oczyszczalni. Jednym z wymogów gwarancyjnych jest przynajmniej raz w roku czyszczenie reaktora i oczywiście stosowanie bakterii. Jeżeli nie będą Państwo mieli potwierdzenia czyszczenia możecie  stracić gwarancję na inne podzespoły takie jak pompy itp.

Wydłuża się czas oczekiwania na usługę,(obecnie około 3 tygodnie) bo ścieków z przydomówek oczyszczalnia może przyjąć dziennie maksymalnie 2-3 beczki + kilka szamb. Musi być sprawne auto aby sprostać tym zadaniom. Dzisiaj  wyruszył samochód po naprawie aby jak najwięcej opróżnić przydomowek i szamb do świąt. Wywóz odbywa się wg kolejności zgłoszeń.

Mamy nadzieję, że uda się szybko kupić nowy wóz i tym samym skrócić czas oczekiwania na wywóz nieczystości od mieszkańców.

Powrót

Polecane artykuły:


Stoły Wielkanocne na Kujawach

Dnia 24 marca 2024 r. odbędzie się XXIV Powiatowa Wystawa „Stoły Wielkanocne na Kujawach” w hali sportowej przy kompleksie sportowym w Baruchowie. Naszą gminę reprezentować będzie Koło Gos [...]

Od marca emerytury i renty będą wyższe o 12,12 proc.

Świadczenia emerytalno-rentowe wypłacane przez ZUS co roku są waloryzowane. W tym roku waloryzacja będzie tylko procentowa, a nie procentowo-kwotowa.  Od 1 marca świadczenia wzrosną o 12,1 [...]