Otwarcie Hali Sportowej w Choceniu

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/390-otwarcie-hali-sportowej-w-choceniu.html
W dniu 21 lutego br. nastąpiło uroczyste przekazanie do użytkowania nowej hali sportowej. Obiekt [...]

W dniu 21 lutego br. nastąpiło uroczyste przekazanie do użytkowania nowej hali sportowej. Obiekt ten posiada wymiary 37,00x50,00m, w tym sama sala widowiskowa 25x50m, ma 18000 m3 kubatury, 2050 m2 powierzchni użytkowej. Posiada widownię na 254 miejsca siedzące, pomieszczenia sanitarne z prysznicami, przestronne szatnie, pomieszczenia na sprzęt sportowy, pokoje sędziowskie, siłownię. Zamontowane kotary pozwalają na podział sali na trzy niezależne strefy. Inwestor, czyli Urząd Gminy Choceń musiał zgormadzić na jej budowę 5,3 mln zł.

Inwestycję wsparto dotacją z Urzędu Marszałkowskiego (23%) i totalizatora Sportowego (8%). Budowa prowadzona przez włocławskie przedsiębiorstwo "REMBUD" trwała 18 m-cy, tyle bowiem czasu upłynęło od wmurowania kamienia węgielnego 6.06.2008r. do dnia odbioru technicznego tj. 11.12.2009r. Oficjalnie przekazanie obiektu miało niezwykle uroczystą oprawę. Zostało poprzedzone mszą świętą w Kościele p.w. św.Idziego koncelebrowaną przez biskupa włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa. Główna uroczystość miała miejsce na hali sportowej w asyście 14 pocztów sztandarowych i wypełnionej po brzegi widowni. Po odegraniu hymnu państwowego gospodarz Gminy Choceń Roman Nowakowski powitał gorąco liczne grono zaproszonych gości i wszytskich zgromadzonych - naocznych świadków tego doniosłego w dziejach Gminy Choceń wydarzenia. Wszak ta hala jst pierwszą z prawdziwego zdarzenia pełnowymiarową halą sportową w tej gminie i jednocześnie największą w powiecie włocławski.
Wśród znamienitych gości byli m.in.: posłowie Domicela Kopaczewska, Marek Wojtkowski, w zastępstwie posłanki Ewy Kierzkowskiej Ryszard Kwiatkowski, reprezentanci Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Wicemaraszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Franciszek Złotnikiewicz, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, radni Sejmiku Wojewódzkiego: Sławomir Kopyść, Marian Gołębiewski, Jaranowski Wojciech, Starosta powiatu Włocławskiego Jan Ambrożewicz, radni powiatu Zdzisław Krzyżanowski i Jerzy Donajczyk, przedstawiciele Kuratorium Oświaty Iwona Waszkiewicz i Małgorzata Ćwikowska, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień płk Jan Śroka, Prezes BS Kowal Halina Radziejewska, Prezes Zarządu REMBUD Leon Gawroński, wójtowie, burmistrzowie, przewodniczący Rad Gmin z 9 gmin, radni gminy Choceń, miejscowi księża z okolicznych parafii i wielu wielu innych gości, których lista jest bardzo długa.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali posłowie i Wicemarszałek Województwa a biskup Mering wygłosił okolicznościową modlitwę i poświęcił obiekt.
Delegacja młodzieży otrzymała z rąk Wójta Nowakowskiego fantazyjny klucz.
Wielu gości zabrało głos, aby podkreślić wagę tego wydarzenia i w ten sposób docenić osiągnięcia samorządu choceńskiego w propagowaniu kultury fizycznej i sportu nie tylko wśród młodzieży ale całej gminnej społeczności. Sala bowiem jak wcześniej oznajmił Wójt Nowakowski od chwili odbioru technicznego do oficjalnego przekazania w użytkowanie tętniła codziennym sportowym życiem od wczesnych godzin rannych do późnowieczornych. Swą teżyznę fizyczną na tej sali zaczęli podnosić uczestnicy w przedziale wiekowym od wnuczka do dziadka. Upodobali ją sobie zwłaszcza tenisiści. 22 drużyny co tydzień rozgrywają pojedynki w IV edycji Choceńskiej Ligi Tenisowej. Niektórzy mówcy do okolicznościowych gratulacji załączali praktyczne prezenty w postaci sprzętu sportowego. Przedstawicielka młodzieży przejęła zestaw piłek do gier zespołowych m.in od starosty włocławskiego Jana Ambrożewicza i radnego powiatowego Jerzego Donajczyka, od Marszałka Województwa Franciszka Złotnikiewicza, Wójta Boniewa Marka Klimkiewicza. Nie zabrakło listów gratulacyjnych i podziękowań pod adresem Wojta i gminnych samorzadowców przekazanych m.in. przez delegację gimnazjalistów i co najbardziej ucieszyło gospodarzy - od dr Bohdana Trzeciaka, chocenianina mieszkającego od lat na Wybrzeżu, jednocześnie wielkiego miłośnika rodzinnej miejscowości.
Wielkie wrażenie na wszytskich bez wyjątku uczestnikach tej uroczystości wywarł program artystyczny i sportowy zaprezentowany - co jest godne podkreślenia - przez sportowców i uczniów reprezentantów wszytskich szkół z terenu gminy Choceń, orkiestrę OSP Choceń wraz z marżonetkami, profesjonalny zespół tańca klasycznego "Classic" i grupę taneczną "Anwil Dance". Występy zostały przyjęte burzliwymi oklaskami, które były jedyną nagrodą doceniającą kunszt i wysiłek wykonawców pokazu.
Koszykarze Anwilu Włocławek zaprezentowali efektowne zagrywki w kilkunastominutowym pokazowym meczu z reprezentacją gospodarzy. Nie mogli też uniknąć składania autografów i pozowania do zdjęć dla swych fanów.
Podsumowaniem sportowych popisów był mecz piłki ręcznej rozegrany pomiędzy drużynami Przedcza i SLO Choceń. Po emocjonujacym i wyrównanym pojedynku zwycięstwo i okazały puchar przypadł drużynie gości.

Już teraz wszyscy uczestnicy tej wspaniałej uroczystości oczekują z niecierpiliwością na kolejną tego typu imprezę. Pod koniec tego roku budowalńcy zapowiadają oddanie do użytku hali gimnastycznej w Wilkowicach. Trzymajmy kciuki i wierzmy w dotrzymanie terminu.

Galeria zdjęc z uroczystości <<tutaj >>

Powrót

Polecane artykuły:


Zakończono prace przy termomodernizacji i modernizacji kompleksu szkolnego w Choceniu

Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe DAWBUD Adam Iwański z Włocławka zrealizowało prace budowlane przy zadaniu inwestycyjnym pn: „ Termomodernizacja i modernizacja kompleksu szkolnego w Choceni [...]

Dron nad szkołą w Wilkowicach

Na zdjęciach z drona Szkoła Podstawowa im. Ziemi Kujawskiej w Wilkowicach i jej otoczenie. Obecnie trwają prace przy rozbudowie budynku szkoły o pomieszczenia stołówki. Wykonanie zadania do stan [...]