• JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/boks-31052017.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/boks-31052017

Polski Zwiazek Kickboxingu zdominowany przez Wilkowice!!

Justyna i Amelia Cymerman wywalczyły złote medale Mistrzostw Polski Kadetów Młodszych i Starszyc [...] Justyna i Amelia Cymerman wywalczyły złote medale Mistrzostw Polski Kadetów Młodszych i Starszych w Kickboxingu. Poza tytułami mistrzowskimi ekipa Akademii Mieszanych Sztuk Walki przywiozła jeszcze trzy krążki – srebrny i dwa brązowe.
A w kwalifikacji drużynowej AMSW Wilkowice znalazła się na 3 miejsce w Polsce.
Jest to bardzo duży sukces klubu i zawodniczek , bowiem w Polskim Związku Sportowym jeszcze nikt w historii Gminy Choceń nie zdobył tylu tytułów w jednym sezonie… ogółem w tym roku 2 złote, srebrny i 4 brązowe.

W weekend w miejscowości Mysiadło koło Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych i Starszych w Kickboxingu w formule Kick-Lig. W imprezie zorganizowanej pod egidą Polskiego Związku Kickboxingu wzięło udział 212 zawodników reprezentujących  52 kluby z całej Polski. W krajowym czempionacie wzięła udział ekipa Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Wilkowic, która jak zwykle nie zawiodła i z kolejnej ważnej imprezy przywiozła medale – dwa złote, srebrny i dwa brązowe.

Justyna Cymerman (kadet młodszy -47 kg) w walce finałowej nie dala najmniejszych szans swojej przeciwniczce i wygrała w 30 sekundzie drugiej rundy przez przewagę zdobywając tytuł mistrzowski. Amelia Cymerman (kadet starszy -50 kg) w walce finałowej pokonała przeciwniczkę przez dyskwalifikacje - rywalka nie chciała podejmować walki po uderzeniach Amelii.

Srebrny medal natomiast padł łupem Oliwii Sikorskiej (kadet starszy -55kg). Oliwia przegrała dopiero w finale i to nie z byle kim - pokonała ją zdobywczyni Pucharu Europy w K-1. Poza tym Sikorska startowała w swojej grupie jako najmłodsza zawodniczka, więc jest to duży sukces.

Warto wspomnieć ze Justyna, Amelia i Oliwia są wychowankami Szkoły Podstawowej w Wilkowicach, gdzie uczęszczają na treningi.

Marta Chomicz (kadet starszy -60 kg) wywalczyła brązowy medal ulegając w półfinale po kontrowersyjnej decyzji sędziów zawodniczce z Zielonej Góry.. Drugi brązowy medal zgarnęła Małgorzata Dolatowska (kadet starszy -55 kg), która przegrała w półfinale z późniejszą zwyciężczynią.

„Jestem bardzo zadowolony z postawy dziewczyn, tym bardziej ze walczyły w szlachetnym celu i udowodniły, że warto walczyć o marzenia, tak samo jak o zdrowie – mówi trener AMSW Daniel Tobjasz. Dzięki swojej postawie dziewczyny w ciągu dwóch tygodni otrzymają powołanie do Kadry Polski PZKB i być może będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu Kadetów i Juniorów we wrześniu tego roku w Macedonii. Gmina Choceń tym samym dzięki dziewczynom umocniła swoją pozycję w Polsce, a same dziewczyny reprezentują godzie Gminę w Polsce i na świecie.”