Polska na rowery ...

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/417-polska-na-rowery.html
10 maja 2010 roku nauczyciele wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach zorganizowali rajd [...] 10 maja 2010 roku nauczyciele wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach zorganizowali rajd rowerowy pod nazwą „Oddajmy hołd bohaterom bitwy pod Szczytnem”. Rajd zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska na rowery”.


Inicjatywa zorganizowania rajdu rowerowego upamiętniającego największą bitwę września 1939 roku na Kujawach została przyjęta przez uczniów z ogromnym zainteresowaniem. Szkoła na początku maja corocznie organizuje szereg imprez upamiętniających zakończenie II wojny światowej. Uczniowie często biorą udział w rajdach ekologicznych, patrolach rowerowych oraz rekreacyjnych wycieczkach rowerowych.  Mamy nadzieję, że rajd rowerowy w ramach akcji „ Polska na rowery” trafi na stałe do kalendarza imprez szkolnych.

W I rajdzie pod nazwą „Oddajmy hołd bohaterom bitwy pod Szczytnem” wzięło udział 20 uczniów z klas V i VI pod opieką Radosława Babińskiego i Krzysztofa Matusiaka  oraz  ks. Krystiana Michalaka proboszcza parafii św. Bartrłomieja.
Trasa rajdu wiodła ze Śmiłowic do Szczytna i z powrotem.  Uczniowie mieli okazję podziwiać malownicze tereny pomiędzy jeziorami Borzymowskim i Krukowskim, położonymi w gminie Choceń.

Po przejechaniu 8 kilometrów uczestnicy rajdu zapalili znicze pod pomnikiem bohaterów września 1939 w Szczytnie, a następnie udali się na wzgórze, z którego mogli podziwiać miejsce bitwy.
Trasa rajdu liczyła 18 kilometrów. Wszyscy uczestnicy szczęśliwie wrócili do szkoły, gdzie po krótkim podsumowaniu imprezy, udali się do swoich domów.

Galeria zdjęc ...

Powrót

Polecane artykuły:


Borzymie tereny rekreacyjne

Boisko sportowe, plac zabaw itd. zlokalizowane jest na terenie placu przed tzw. pałacem Teren jest Spółdzielni Mieszkaniowej Jarantowice. Zgodnie z podpisaną umową to gmina zarządza tym terenem [...]

UWAGA

Zjawisko przebarwienia wody ustąpiło na całej naszej sieci. Miało ono miejsce tylko wycinkowo w miejscowości Niemojewo. Cały czas wodociągi są monitorowane. Pod względem organo – leptyczmym [...]