W naszej gminie powstało stowarzyszenie zrzeszające kobiety o nazwie "Rada Kobiet Gminy Choceń"

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/435-w-naszej-gminie-powstao-stowarzyszenie-zrzeszajce-kobiety-o-nazwie-qrada-kobiet-gminy-choceq.html
Po pierwszym, organizacyjnym spotkaniu inicjatorzy powołania stowarzyszenia są pełni optymizmu. W [...]

Po pierwszym, organizacyjnym spotkaniu inicjatorzy powołania stowarzyszenia są pełni optymizmu. Wierzą, że przedsięwzięcie integrujące choceńskie kobiety okaże się strzałem w dziesiątkę. Jak mówi Ilona Walczak, prezes stowarzyszenia zainteresowanie inicjatywą było ogromne. Co ważne, bez problemu udało się zawiązać komitet organizacyjny, wybrać zarząd i komisję rewizyjną oraz przyjąć statut. - Na to spotkanie przyszło kilkadziesiąt kobiet, w różnym wieku, różnej profesji - dodaje pani prezes. - Jeśli większość z tych pań zdecyduje się z nami pozostać, możemy być pewne, że Rada Kobiet Gminy Choceń będzie silnym, prężnie działającym stowarzyszeniem. I o to właśnie chodzi. Nasze szeregi wciąż są otwarte.

 

Inicjatorem powołania typowo kobiecego stowarzyszenia był mężczyzna - Roman Nowakowski, wójt gminy Choceń. Dostrzegał ogromną potrzebę mieszkanek do spotykania się, organizowania różnych imprez. Widział również problemy tych kobiet, choćby z powodu braku pieniędzy na różne ich inicjatywy. Wójt uznał, że powołanie stowarzyszenia, które może występować o dotacje, pomoże rozwiązać ten problem. Oczywiście nie udało by się, utworzyć Rady gdyby nie same kobiety, które bardzo chciały zrobić coś dla siebie.

Rada Kobiet przede wszystkim myśli o rozwoju. Każda z kobiet ma wiele pomysłów na dalszą drogę stowarzyszenia. Są bardzo różne - od organizowania kursów gotowania, czy szycia aż po kursy komputerowe, czy językowe. - Zamierzamy robić coś dla siebie, ale również dla innych, dla wszystkich mieszkańców, dla całej naszej gminy. Jesteśmy bardzo otwarte na wszelkie inicjatywy, pomysły. Zależy nam na przedsięwzięciach, których celem będzie rozwój naszej kultury, pielęgnowanie lokalnych tradycji. - wyjaśnia Ilona Walczak. Pierwszym zadaniem nowego stowarzyszenia będzie włączenie się w organizację festynu, który odbędzie się w Choceniu 19 czerwca. Na początek panie zaprezentują swoje umiejętności kulinarne.

Powrót

Polecane artykuły:


Badania w kierunku osteoporozy dla mieszkańców Gminy Choceń.

Zapraszamy mieszkańców Gminy Choceń na kolejne bezpłatne badanie w kierunku osteoporozy dnia 6 sierpnia w godzinach od 10:00 do 17:00 przy hali sportowej ul. Sikorskiego 12. Obowiązują zapisy p [...]

Informacja

Dnia 6 lipca br. odbędzie się Święto Powiatu Włocławskiego w Kruszynie, na którym odbędzie się Festiwal Smaku. Udział w nim brać będą nasze Koła Gospodyń Wiejskich: KGW „Kujawianki w [...]