Wycieczka edukacyjna w ramach wsparcia dla mieszkańców

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/512-wycieczka-edukacyjna-w-ramach-wsparcia-dla-mieszkacow.html
Jednym z elementów realizowanego w naszej gminie Programu Aktywności Lokalnej, była wy [...]

Jednym z elementów realizowanego w naszej gminie Programu Aktywności Lokalnej, była wycieczka do Biskupina, w której uczestniczyło trzydzieści osób. W tym gronie znalazły się rodziny wielodzietne i niepełne borykające się z różnymi problemami społecznymi, korzystające ze wsparcia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. - W programie wycieczki było zwiedzanie osady w Biskupinie oraz parku dinozaurów - mówi Joanna Bąkowska, pracownik choceńskiego GOPS.

Uczestnikom wyjazd bardzo się spodobał, dzieci, które rzadko mają okazję brać udział w różnych wycieczkach, wróciły do Chocenia pełne wrażeń i zapewniają, że na długo zapamiętają ten wyjazd.

Program Aktywności Lokalnej, który jest realizowany w ramach projektu o nazwie "Aktywność szansą na lepsze życie w gminie Choceń" obejmuje szereg szkoleń, kursów zawodowch i spotkań z psychologiem i doradcą zawodowym. Jego celem jest udzielenie szeroko rozumianego wsparcia rodzinom borykającym się z problemami zarówno materialnymi, jak i społecznymi. Program jest współfinansowany z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego "Kapitał ludzki".

Powrót

Polecane artykuły:


Tablety dla Absolwentów

W trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023/2024 w dniu 21 czerwca 2024 r., zostały wręczone specjalne nagrody Wójta Gminy Choceń dla absolwentów szkół podstawowych. Uczniowie za u [...]

Podpisano umowę na zakup wyposażenia dla szkół

Zakończyło się postępowanie przetargowe pn. ”Zakup wyposażenia dla szkół w ramach projektu „Uczymy się z pasją” ". W dniu 17 czerwca 2024 r., Wójt Gminy Choceń Roman Nowakowski podp [...]