Sołtysiada pełna wrażeń

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/514-sotysiada-pena-wrae.html
Organizatorzy II Choceńskiej Sołtysiady Sportowej obiecywali rywalizację, zabawę, humor i integ [...]

Organizatorzy II Choceńskiej Sołtysiady Sportowej obiecywali rywalizację, zabawę, humor i integrację - słowa dotrzymali - impreza była wyjątkowo udana.

Gwoździem programu sołtysiady był turniej sołectw, w którym wzięło udział sześć drużyn. Rywalizowały w takich konkurencjach, jak: Kubica CUP, Gdzie te jaja, Lubieńkowe pranie, Sołtyso - trampek, Sołtys ma talent i Nakonowski rozbójnik. Uczestnikom wyścig o pierwsze miejsce sprawiał równie dużą przyjemność, jak gościom, którzy z prawdziwą przyjemnością obserwowali ich zmagania.

Klasyfikacja po rywalizacji przedstawiała się następująco: 1. sołectwo Czerniewice II, 2. sołecwo Janowo, 3. sołectwo Nakonowo Stare, 4. sołecwo Choceń, 5. sołecwo Nakonowo Nowe - ex aequo i sołectwo Czerniewice. 6. miejsce - sołecka reprezentcja gminy Lubraniec.

Dla miłośników motoryzacji dużą atrakcją był pokaz jazdy terenówkami na wyjątkowo trudnym terenie. Nakonowskie, błotniste wzgórze okazało się przeszkodą wyjątkowo trudną do pokonania dla kilku mistrzów kierownicy. Terenówkami jeździli członkowie włocławskiej grupy "Off Road", do której szeregów należy wielu mieszkańców gminy Choceń.

Rozegrano liczne konkurencje dla publiczności. W konkurencji dla pań pt. "Pal Sołtysa" najlepsze okazały się: Patrycja Matusiak, Eleonora Wałęsa, Aneta Kuczyńska. W konkurencji pt. "Egzotyczny maraton" wzięło udział ponad 100 osób -wszyscy zostali nagrodzeni. W konkurencji pt. "Pal Obfitości dla Publiczności" w kategorii do 15 lat zwyciężyła Aneta Pawłowska (14 lat) z Grabkowa, która dostała w nagrodę rower górski. W kategorii pow. 15 lat zwyciężył - Tomasz Seklecki z Janowa. Nagrodą była "Nakonowska Księżycówka" oraz "wędzona kiełbasa z komina Sołtysa".

Dochód z "Sołtysiadowej loterii" przeznaczono na rzecz poskodowanych w wyniku powodzi mieszkańcw Bogatynii. Komitet organizacyjny Sołtysiady przekaże na ich konto 520 zł.

Na sołtysiadzie zaprezentował się nowy zespół folklorystyczny "Śmiłowiónki". Muzyczną gwiazdą wieczoru był "Panek i Cygańskie Gwiazdy & Piotr Garlicki". Sołtysiadę zakończyła zabawa taneczna na świeżym powietrzu z zespołem "Master".

Uczestnicy niedzielnej sołtysiady nie mają  żadnych wątpliwości, że ta impreza musi się na trwałe wpisać w kalendarz choceńskich pikników. Zabawa podczas niej jest doskonałym przykładem nie tylko integracji środowiska wiejskiego, ale wszystkich mieszkańców gminy, a nawet powiatu.

Powrót

Polecane artykuły:


Autobusem na wybory - informacja o organizacji przewozu pasażerskiego w dniu wyborów 21 lipca 2024 r.

Z myślą o osobach, które nie mogą samodzielnie dojechać na głosowanie, zorganizowano bezpłatny transport do lokali wyborczych. Udostępniamy rozkład jazdy obowiązujący w niedzielę 21 lipca [...]

Wizyta w Food Parku w Czerniewicach

Na zaproszenie Prezesa Food Park Pana Sergiusza Janowskiego delegacja z samorządu naszej gminy gościła w zakładzie w Dziardonicach i Czerniewicach. Wśród delegacji byli Wójt gminy Roman Nowakow [...]