Budowa hali w Wilkowicach już na ukończeniu

https://www.chocen.pl/aktualnosci/archiwum/8-aktualnosci/516-budowa-hali-w-wilkowicach-ju-na-ukoczeniu.html
We wnętrzu nowej hali w Wilkowicach trwają prace wykończeniowe. Już wkrótce w naszej gmi [...]

We wnętrzu nowej hali w Wilkowicach trwają prace wykończeniowe. Już wkrótce w naszej gminie będą dwie nowoczesne hale sportowe.

Wójt Roman Nowakowski wielokrotnie podkreślał, że zależy mu na tym aby infrastruktura sportowa w gminie była jak najlepsza. - Dowożenie dzieci na lekcje wychowania fizycznego do Chocenia powoduje dyskomfort i negatywnie wpływa zarówno na realizację programu nauczania, jak i stan zdrowia oraz kondycję fizyczną najmłodszych mieszkańców - mówi wójt uzasadniając decyzje o budowie kolejnej hali.

Decyzja o budowie obiektu sportowego w Wilkowicach ucieszyła nie tylko najmłodszych. Bo zgodnie z założeniami władz gminy,  hala będzie wykorzystywana nie tylko na potrzeby zajęć szkolnych.

- Chcemy, żeby służyła wszystkim mieszkańcom Wilkowic i okolic - wyjaśnia wójt. Obiekt zaspokoi potrzeby klubów sportowych, będzie również doskonałym miejscem na organizację różnych imprez kulturalno - sportowych.

Powierzchnia hali wynosi ponad 703 metry kwadratowe. Obiekt ma jedną kondygnację, na której znajdują się sala gimnastyczna, szatnie, łazienki, hol i magazyn. Ściany obiektu są murowane, a dach zaprojektowano z drewna klejonego o kształcie łukowym. Hala jest połączona z budynkiem szkoły specjalnym łącznikiem. Budowa hali pochłonie 1,8 mln zł. Inwestycję wykonuje firma "Henkon" z Chełmży.

Powrót

Polecane artykuły:


Autobusem na wybory - informacja o organizacji przewozu pasażerskiego w dniu wyborów 21 lipca 2024 r.

Z myślą o osobach, które nie mogą samodzielnie dojechać na głosowanie, zorganizowano bezpłatny transport do lokali wyborczych. Udostępniamy rozkład jazdy obowiązujący w niedzielę 21 lipca [...]

Solistki chóru Mi Alegria na Święcie Powiatu Włocławskiego

Solistki chóru Mi Alegria wystąpiły na Święcie Powiatu Włocławskiego w dniu 6 lipca 2024 r. w Kruszynie. Oczarowały publiczność piosenkami znanych i lubianych artystów muzyki rozrywkowej. & [...]